0

spordan önce eğer yemek yiyorsan en az 1 saat geçmesi lazım üstünden sonra spor yapsan daha sağlıklı olur. yemek yedikten hemen sonra spor yapılmaz diye biliyorum.

0 0
paylaş
-1

Spor ne aç ne tok karna yapılmalıdır hafif bir şey yenilmeli yoğurt gibi omlet gibi salata gibi.

0 1
paylaş
0

Ac karnina spor yapilmalidir. Yemek yenince spor yapamaz mideniz bulanir hareketlerde kisitlama olur. Ac karnina yapilan spor daha verimli ve kaliteli olacaktir. Fakat ac karnina yaptigin sporun suresini kisa tutmanda fayda vardir. Cok yuklenmeden 30 dakikalik duzenli spor yaparsan ac karnina daha iyi olacaktir.

1 1
paylaş
-2

Tok karna yapılır tam bilmiyorum ne kadar tokluk olması gerektiğini ama aç karna yapıldığında kasların da eriyebileceğini duydum.

0 2
paylaş
0

Spor öncelikle ac karınla oynanmaz yemek yenilmelidir ama spordan bir iki saat önce midenin bunu sindirmesi gerekir ondan sonra spor yapıldığında herhangi bir sıkıntı olmaz.

1 1
paylaş
+1

Ac karna spor yapilmaz hem yag yakimini yavaslatir hemde tansiyonun dusebilir onun yerine 1 saat oncesinden eni konu doymamak sartiyla atistirmalisin yumurta meyve falan bu arada spordan once icilen sütsüz ve sekersiz bir fincan kahve metabolizmayı hızlandırırmıs

1 0
paylaş
0

spor yapmadan en az 1 saat önce yemek yemelisin ki spor sırasında miden sindirimle uğraşıp seni güç kaybına sokmasın diye

0 0
paylaş
+1

Sporu aç karnına deneyenleri salonda yerden kaldırırlar. Spor aç karnına bayılmaya sebep olur tok karnına yapmak daha mantıklı. Size sabah mantı yiyip sapor yapın demiyorum ama açlığınızı bastıracak hafif bir şeyler yerseniz daha sağlıklı koşullarda spor yaparsınız.

1 0
paylaş
+1

Aç karınla spor yapılmaz tavsiye edilen ve doğru olan spor saatine en az 1-2 saat kadar öncesinden yemek yenmiş olmasıdır.

1 0
paylaş
0

Aç karna spor yapanlar var ve yağ yakımının daha çabuk olduğunu söyleyenler var ancak bu durumun sağlıksız olduğunu söyleyenlerde var. Spordan yaklaşık 1.5 - 2 saat önce protein ve karbonhidrat almamız gerekir. Sonra antrenmanımızı yapmamız gerekir. Spora başlamadan hemen önce şekersiz kahve tüketmenizi öneririm. Ben her antrenmanımdan önce mutlaka kafein alırım vücuduma sizi canlandırıyor adrenalin etkisi veriyor gerçekten denemelisiniz.

0 0
paylaş
+1

Aç karna yapmak daha mantıklı tabiki de 6-7 saat yemek yememişsen olmaz , spor yapmadan 2-3 saat önce birşeyler yiyebilirsin . (Fitness Antrenörü Hakan)

1 0
paylaş
+1

Spor aç ya da tok karna değil, yemekten en az 1 saat sonra yapılmalıdır, ben genelde 2 saat sonra yapıyorum, aç karna spor yapmak tansiyon , şeker gibi değişikliklere sebep olur. Tok karna spor yapmak ise rahatsızlık verir.

0

Aç karnına spor yapılmaz spordan 2 saat önce yemek yersen doğru olanı yapmış olursun .

0 0
paylaş
0

Eğer aşırı zorlu egzersiz tempoları içerisindeyseniz egzersiz öncesi karbonhidrat alımı performans artışına yardım edebilir. Ama orta/düşük tempoda egzersiz yapıyorsanız egzersiz öncesi beslenmenize performans için gerek yok. Eğer spor yaparken yağ Yakımını hedefliyorsanız aç karnına olmanız daha hızlı kilo vermenizi sağlar. Bir saatten fazla spor yapıyorsanız karnınızı doyurun kas yıkılmasına ve sakatlanmanıza sebep olmasın. Yine ağırlık kaldırıyorsanız da karnınızı doyurun.

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.