ceviz

hepsi | bugün   4 entry   -

1

sert kabuklu meyvelerdendir. şekli beyne benzediği için beyin için çok faydalı olduğu bilinir. ancak yararı sadece beyin ile sınırlı değildir. kalp ve damar hastalıkları için de çok faydalıdır. beyin fonksiyonlarını güçlendirir, hafızayıa iyi gelir, bağırsakları canlandırır, kansere iyi gelir, saçları sağlık katar, kemik ve diş gelişimine iyi gelir... folik asit, omega 3, e vitamini yönünden zengindir.

1

ceviz sulak alarda iki kabuğa ayrilir yeşil isen tetirli deriz bi o kadar uğraş isteyen bir iştir faydalı saymakla bitmez

1

sert kabuklu bir meyvedir. beyin için çok faydalıdır. iç kısmı şekil olarak da benzemektedir. beynin dışında kalp ve damar hastalıkları için de çok faydalıdır. bağırsakları canlandırır, kansere iyi geldiği bilinmektedir. saçlarımıza faydası vardır. aynı zamanda kemik ve diş gelişimine iyi gelir. folik asit, omega 3, e vitamini yönünden zengindir bir meyvedir.

1

ceviz sağlık açısından oldukça önemli bir yer teşkil eder. sert kabuklu bir meyvedir. özellikle kolesterolü düşürüp dengede tutar. antioksidan bakımından oldukça zengindir. cevizin faydaları saymakla bitmez.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.