usta

hepsi | bugün   12 entry   -

1

bir işin bütün inceliklerini öğrenmiş, o işi tek başına uygulayabilecek olan kimselere usta adı verilir. çıraklar işi ustalardan öğrenir.

0

bir işi iyi bilen, bir işte uzmanlaşmış kişidir. ustalık için çok emek vermek gerekir. usta olduğunu söyleyip de ustacık olanlar da vardır. bunlara verilen paralar boşa gider. ustayı iyi seçmek gerekir. lafla olmaz.

0

işi en iyi bilen ve belgesi olan kişidir.

0

bir işin ehlini bilen kişiye usta denir,o işte en iyi olan kişi

0

herhangi bir konuda hiç de diğer insanlardan daha çok bilgi beceri sahip olmaktır veya bu konuyla ilgili olarak onu çok basit bir şekilde yapabilmektir yani bir sanatın davanın bir mesleğin öğrenmiş olan ve kendi başına yapabilen insanlara söylenir.

-1

bir işte profosyonel leşmiş kişiye denir.

0

bir zanaatı bütün incelikleriyle, gereği gibi öğrenmiş olan ve onu kendi başına uygulayabilen, yani yapabilen kişi.

0

bir işte yıllardır emek veren o işi severek yapan artık bir iş geldiğinden kısa sürede halleden ve kolaylıkla yapan kişilere denir

1

farsça üstad kelimesinin türkçeleşmiş hali. tabiki toplumumuzda bilumum esnafa hitap şekli olmasının yanında asıl tamircilere yapılan hitap şeklidir.

0

bir konuda belli bur bilgi ve beceri birikimine sahip kendini geliştirmiş ve kanıtlamış kişilere denir. kalfalıktan önceki son aşamadır.

0

bulunduğu yerde yaptığı işte çevresindekilere göre daha çok bilgi sahibi olan o işi daha iyi yapan kimsedir

0

bir işte elinden geldiği kadarıyla yapmak o işin ehli çıraklığı kalfalığı açmış o iş hakkında ne gerekiyorsa bildiği kişidir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.