süzgeç

hepsi | bugün   12 entry   -

0

çay doldururken bizlerin işine çok yarar çünkü genel olarak insanlar çayı içerken taneleri istemezler. çay bardağın ın üstüne delikli aliminyumdan yapılan bu süzgeç konur ve çay bu şekilde bardağın içine dökülür, çay taneleri süzgeçten kalırken, içeceğimiz çay ise bardağa akar afiyetle içeriz.

2

süzgeç zamanla yerini demliğin içerisine yerleştirilen küçük süzeklere bırakmıştır. bardağın üzerinde yatarak geçirdiği yaptığı fedakarlıklar mazi de kalmıştır. yeni süzgeçler demlikle daha çok içli dışlı olmuştur.

1

süzgeç; sıvı bir madde içerisindeki, katı maddeyi ayırmaya yarayan alete verilen isimdir. süzgeçler çelik, alüminyum gibi maddelerden yapılırlar. delikli bir yapıya sahiptirler ve bu delikler marifetiyle; sıvı madde deliklerden akıp geçerken, katı madde deliklerden geçemeyip süzgeçte kalır.

0

süzgeç, çay çöplerinden kurtulmak için, veya makarna, sebzeler vb. yiyeceklerin suyunu akıtmak için kullandığımız mutfak aracıdır.

0

genellikle posalı yiyecek ve içecekleri süzmek amacıyla kullanılan, plastik veya demir gibi malzemelerden üretilen, delikli araçlara süzgeç denmektedir

0

sıvı ile katı olan maddeyi birbirinden ayırmak için kullanılan malzemeye denir.

0

mutfağın olmazsa olmazlaŕından biridir.

0

mutfakta kullanılan bir alettir.çayı koyarken süzmek için veya unu elemek için kullanılır.büyük maddelerin geçmesini engeller.

1

meyvelerin, sebzelerin, etlerin, makarnaların suyunun süzülmesi için kullanılan delikli çukur kaplardır.

0

çok sayıda delikleri olan sebze,makarna v.s gibi yiyecek türünü yabancı irili ufaklı maddelerden ayrıştırmak için kullanılan bir mutfak aletidir.

0

ıçerisinde sıvı bulunan bir şeyi katı olan bir şeyi sıvı olandan ayırmaya yarayan ev eşyasıdır genellikle makarnanın suyunu süzgeç ile ayıklarız.

0

katı şeyleri geçirmeyen alet

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler