rakı

hepsi | bugün   10 entry   -

1

üzüm, incir, elma ve erik gibi meyvelerin alkol ile mayalanması sonucu elde edilen, içerisine anason vb katılan yüksek alkollü bir içkidir.

0

en güzel alkollü içecektir,rakı içecekseniz eğer en güzel içimi olan rakı yeni rakı'nın altın serisidir fakat diğerlerine göre biraz daha pahalıdır, tekirdağ ve efe rakı da içilebilecekler arasında yer alır gerçi son zamlardan sonra pek rakı içilebilecek hal kalmadı ama.

0

açılarak içilen bir içki türüdür. açılarak derken çok ağır olduğundan vişne, kola, su vb. şeylerle açılır. ama içki dinimizce yasaktır o yüzden rakı içilmemelidir.

1

yunanistan ile kimin içeceği olduğuna dair kavgaya tutuştuğumuz, toplumun bir kesimi tarafından kabul edilmese de bizim toplumumuza ait olan alkollü içki.

0

n tam olarak neyden yapıldığını bilmiyorum ama her türlüsünü haram olduğunu biliyorum. neyden yapıldığının da bir önemi kalmıyor gibi.

0

keskin anason kokusu ile baygınlık geçirten oldukça ağır bir alkol türü. sek de içilmez suyla da içilmez türden bana göre. çok istisna tercih ettiğimde bile iki yudumdan fazlasını içemedim.

0

bir içki çeşididir. şeffaf görünümlüdür. sulandırılarak içilmesi tercih edildiği gibi sek olarak içilmesi de tercih edilir. yanina laçin ve beyaz peynir çok yakışmaktadır.

0

bir içki türüdür dinimizce yasaktır. ama insanlar içiyor anlamıyorum.

0

alkol orabı yüksrk anasonlu bir içkidir. genellikle seyreltilerek içilir. dizi ve filmlerdr güzellemeleri yapılan içkidir. rakı sofrası diye de bir tabir vardır. rakının sofrada işi olmamalı.

0

üzüm, incir, erik gibi meyvelerin mayalanarak damıtılmasıyla elde edilen, keskin ve berbat bir anason kokusu olan sek içilmesi oldukça zor, sulandırarak içilebilen alkol türü.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.