misvak

hepsi | bugün   6 entry   -

1

misvak bir ağaçtır. bu ağaçtan elde edilen ufak misvaklar günümüzde diş temizliği amacıyla kullanılmaktadır. uç kısmını fırça haline getirip yumuşattıktan sonra dişlerimize sürterek dişlerimizi temizleyebiliriz. misvakta macun kullanılmaz.

2

revaçta olduğu dönemin teknik ve ilmi ilerlemesi dikkate alındığında ortaya çıkar ki muhteşem bir temizlik aracıdır.
halen tıbbi olarak artısı var eksisi yok. hiç bir kimyasal olmadan diş temizliği gerçekleştirmektedir.uluorta yerde değil de adabına göre kulanırsan sakıncası yok.
satıldığı her yerden almamak gerekiyor. çünkü misvak'ın da bayat olma ihtimali var.

0

islam dininde kullanılması da sünnet olan ağız temizleme fırçası. misvak ağacından elde edilir. ağacın içindeki öz vurmaya benzer bir koku sağlayan şekerli reçinemsi özünü ile beraber antiseptik bar temizleyicidir.

0

dünyanın bir çok yerinde yetişen bir ağaç türüdür.mesela afrika ülkelerinde yada iranda.bunun kullanımı ise ucu ezilerek fırça haline getirilir ve dişler fırçalanır.

0

misvak odunsu bir ağaç olup, dalları kesilip yontularak diş temizliğinde kullanılır. diş temizliğinde kullanıldığı gibi ayrıca meyvesi de yenen bir ağaçtır. asya ve afrika kıtalarında yetişen misvak ağacı dinimizde ayrıca önemli bir yere sahiptir.

0

peygamber efendimiz dişlerini misvak ile temizlerdi diş temizliği için kullanılan bir cins parçadır arabistan bölgesinde bulunur ve bir ağaçtan elde edilir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.