makale

hepsi | bugün   7 entry   -

2

alanında uzman olmak, her hangi bir konuda bilgi vermek, belli uzunlukta istenilen konu hakkında yazı yazma işlemine makale adı verilir.

1

belirli kırallara göre ve bilimsrl olarak yazılan uzun yazılardır. bilimsel olanların da nesnel bir dil kullanılır. tez ve hipotezler üretilir. akademik olanları daha makbuldür.

1

uzun araştırmalar sonucu yazılan, yazılırken belli kurallara uyulması gereken, bilimsel yazılardır. dergilerde yayımlanabilir. yazan kişiye özgün olması beklenir.

1

bir yerde bir düşünceyi anlatmak yada bu düşünceyi ispatlamak amacı le yazılan yayınlardır.edebi makale yada mesleki makale gibi yazılardır.

0

gazete ve dergilerde herhangi bir konu hakkında kendi görüşlerini ön plana çıkaran, belirli uzunlukta başlıklı yazılardır.

0

herhangi bir konuda bilgi vermek maksadıyla alanında uzman kişiler tarafından yazılan akademik veya akademik olmayan yazı.

0

gazete ve dergilerde yayımlanması için herhangi bir konuda görüşü, bir düşünceyi savunmak ve kanıtlamak için belli uzunlukta, başlıklı ve genellikle imzalı yazılan yazılara da "makale" denir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.