kaleci

hepsi | bugün   7 entry   -

2

bir futbol maçında veya hentbol maçında rakio takım oyuncusunun kaleye gol atmasını engellemek için görevlendirilmiş bir meslektir.

1

bir çok oyunda bir oyuncunun kaleye bir topun girmemesinin sağlamaya yarayan yani topun kaleye girmesine engel olan kişi.

0

kendimi bildim bileli oynadığım, ve nedenini niçinini kendime hiç sormadığım mevki...
ayrıca özellikle rüştünün başarılarından sonra mahalle maçlarında enayileri kaleci yapma devri kapanmış, "ben kaleci olacam" diyen çocuklar devri başlamıştır

0

futbol oyununda topu kaleye gitmesini engelleyen kişidir 11 kişinin topun arkasından konuşup kaleye gol atmasını engeller.

0

kalecilik futbol oyunuyla özdeşmiş bir mevkidir. fakat birkaç spor alanında daha kalecilik vardır. kalecinin amacı gelişmiş refleksleri ile kaleye gönderiler topun kaleye girmemesini sağlamaktır. fiziksel özelliklerin çok önemli olduğu bir mevkidir.

1

futbol karşılaşmalarında kendi takımının gol yememesi için kalede duran ve takımının başarılı olmasında en büyük pay sahibi kişidir.

1

bazı spor dallarında bulunan bir kalenin kale bazen fileli bazende filesiz olan kalelere topların gelmemesi girmemesi için takımlarında görev yapan insanlar.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.