bal

hepsi | bugün   15 entry   -

2

bal arılarının çeşitli bitkilerden aldığı nektarlar ile midesinde ürettiği gıdadır. balın rengini, tadını ve kokusunu nektar maddeleri belirler. ülkemizde yaygın bir şekilde üretilmektedir.

0

çam balını çok severim. antibakteriyel özelliği bulunan bir baldır. rengi genelde koyu olmaktadır. arıların çam ağaçları özü polenlerini toplamasından dolayı çam balı adını almıştır.

0

bal arıları yazın çiçek özü toplayarak ayaklarına toplar ve uçarak yuvaya sekzonte eder ve bal haline gelmektedir faydalıdır .. orjinal bal olursa tabiki

0

bal arıların binbir zorluklarla yaptıgı. aslında peteklerin içine kışın beslenecekleri için bal üretirler. ve gerçekten çok yararlıdır kaymakla yemenizi şiddetle öneririm ballar. süzme çicek balı, karakovan balı, çıta bal diye ayrılır.

1

arılar tarafından çiçeklerden ve meyve tomurcuklarından alınarak yutulan nektarın arıların bal midesi denilen organlarında invertaz enzimi sayesinde kimyasal değişime uğramasıyla oluşan ve kovandaki petek hücrelerine yerleştirilen çok faydalı bir besindir.

0

bal arılarının genelde çiçeklerden topladığı bal özlerini bir kovan içerisine doldurdukları sıvı madde. genelde renkleri koyu sarı olarak görülür.

0

arıların çiçeklerden topladıkları özleri kendileri için özel hazırlanan yerde kovanlarda biriktirmeleri sonucu olan tatlı besin.

bal, nasıl seviyorum bu üç harfi.
-bal kızım nilda’mm ve bal sevgilimm

0

bal arılarının farklı farklı çiçeklerde bulunan nektarı toplayarak yaptıkları, yüksek besin vitamin değerine sahip doğal bir besindir bal.

0

arıların çiçeklerden toplayıp yaptığı bir tatlı özüttür. farklı lezzetlerde olur. pekeği ile de satılabilir. peteksiz satılanlara süzme bal denir. piyasada sahtesi çoktur. ucuz bal sahtedir.

1

arıların genelde çiçeklerden topladıkları balların kovanlarda biriktirdikleri insanlara çok yararlı sağlıklı olan koyu renkli tatlı bir sıvıdır.

0

televizyonlarda bi ara bilmem kaç kavanozu çok düşük fiyatlara satılan maldır. sahtesini çıkarabilirler. dikkatli olunması gerekir. arıların çiçeklerden topladıkları özütleri kovanlarda biriktirdikleri tatlı ve çok faydalı bir besindir.

1

farklı farklı çeşitleri olan yoğunluğu sudan fazla olan arıların polen toplayarak ürettiği bir yapışkandır. insanlar bu balı tüketir. bir çok çeşidi bulunmaktadır. çam balı, çiçek balı karakovan balı gibi çeşitleri vardır.

0

arıların çiçeklerin polenlerinden ürettiği tatlı yiyeceğe bal denir.bal birçok hastalığa iyi gelir.özellikle boğaz şişikliğine devadır.

0

arıların yaptığı tatlı besin.
-onu bunu bilmem de en güzeli bal diye sevilmek, bal diye hitap edilmesi, balım diye sahiplenmek.

1

bal, arılar tarafından çiçeklerden ve meyve tomurcuklarından alınarak yutulan nektarın arıların bal midesi denilen organlarında invertaz enzimi sayesinde kimyasal değişime uğramasıyla oluşan ve kovandaki petek hücrelerine yerleştirilen çok faydalı bir besindir

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.