4.0

Uykuya hazırlanmak.

önce - diğer kategorisine ALFA ekledi.
7 yorum    -   paylaş        

iyi puan kötü puan

5

Sağlığımız için uykumuza dikkat etmemiz gerekir Günde en az 8 saat uyku uyumamız lazım uykuya hazırlanmak için öncelikle Akşam yemeğinden sonra başka bir şey yemememiz lazım canımız çok bir şey isterse meyve yiyebiliriz uykuya hazırlanmak için uyku vaktimiz yaklaştığında Öncelikle İçinde bulunduğumuz ambiyansı uykuya hazırlamamız lazım Mesela çok yüksek sesli müzik dinlemek yerine müziği kısabiliriz televizyonu kapatabiliriz veya internet ve bilgisayar gibi ortamlarda takılıyor Sak bunları bırakabiliriz daha sonra dişlerimizi fırçalarız Mümkünse bir duş almak daha iyi gelecektir Tüm Bunlardan sonra ortamdaki ışığı biraz azaltmanız gerekir yatma saatimiz geldiğimde de artık Yatış için hazırız demektir yatağımıza yatarız odamızdaki abajur açarız ve birkaç satır kitap okuduktan sonra zaten uykumuz soft bir şekilde gelecektir artık Gönül rahatlığıyla uykuya dalabiliriz.

paylaş - şikayet
4

uyumak için en iyi yöntem müzik bence ama kısık ses ile falan rahatladığın bir şarkı bas lı deil :D

5

Uykuya hazırlanma süreci akşam yemeğini yedikten sonra başlar.
akşam yemeğinden sonra ağır şeyler tüketilmemelidir.
Uyuyacağınız ortam karanlık ve sesten arındırılmış bir ortam olmalıdır.
Üzerinizde sizi rahatsız etmeyecek rahat ve bol giysiler olmalıdır.
Sadece bunları yapmak iyi bir uyku çekmenizi sağlamaz, iyi bir uyku düzeni oluşturmalısınız kendinize. Bu uyku düzeni gün içindeki işlerinizin yoğunluğuna göre gün be gün değişiklik gösterebilir. Tabii gün içindeki işlerinizden dolayı dahi olsa biyolojik saatinizin uyku zamanını kaçırmanızı önermem.

3

Uykuya hazırlanmak uykudan önce dış fırçalamak pijamalari giymek yatağı hazırlamak gibi şeyler yapmaktir böyle hazırlıklar yapınca uyku zaten kaçıyor bn genellikle üstümü değiştirdigim gibi yatağa girdiğim gibi yatıyorum hazırlık yapsam uykum kaçar yatamam zaten ama böyle yapmak lazım düzenli olmak lazim öyle olunca düzenli uyuyp düzenli kalkabiliriz ama ben pek düzenli olmadığım için bana uymuyor.

paylaş - şikayet
3

Ben bugüne kadar uyumak için uyku hiçbir zaman adet olmadım saat 1.12 biri olduğu zaman zaten yatarım uyurum çok rahatsız olmadığı sürece de Herhangi bir problem olmaz ama bazı insanlar görmek için süt içerler veyahut spor yaparlar yorulup uyumak için ayran içerler bazen de Ama ben bunların hiçbirini bugüne kadar yapmadım

paylaş - şikayet

Uykuya hazırlanmak. ortalama puanı 4.0

1 çok kötü, 2 kötü, 3 orta, 4 iyi, 5 çok iyi.