+2

Biz kendi evimizde elimizden geldiği kadar tuz ve şeker kullanımını azaltmaya çalışıyoruz, hatta yavaş yavaş hayatımızdan çıkarıyoruz da diyebilirim. Tuz ve şeker insan sağlığını ciddi şekilde tehlike altına sokan iki madde, kesinlikle kullanımı en aza indirilmesi gerekiyor.

2 0
paylaş
+1

Bir süre önce bununla ilgili hukuki düzenlemeler yapılmıştı. Hazır gıdaların çoğunda tuz oranı düşürüldü. Ambalajlı gıdaların ve tuz tüketiminin azaltılması için yapılan bu protokolü onaylıyorum.

1 0
paylaş
+1

Tuz o kadar fazla zararlı mı ya

1 0
paylaş
+1

Biz zaten paketli tuzları almıyoruz kaya tuzu alıp onu çaktırıyoruz ama tuzun da insan vücuduna faydası var tamamen tuzu tüketmeyi bırakmamak gerekir ve tuzsuz hiç birşeyin tadı olmaz azaltilsa da tamamen bırakmamak gerekir bence

1 0
paylaş
+1

tuzdan vazçemiyorum

1 0
paylaş
+1

Tuzu kullanmayı pek sevmiyorum.Yeteri kadar kullanmayı tercih ediyorum.O yüzden azaltmam gerektiğini düşünmüyorum.

1 0
paylaş
+1

evet azaltmak gerekiyor yiyeceklerde zaten yeterince tuz var.

1 0
paylaş
+1

Beni çok sevindiren bir haber oldu bu protokolün imzalanması. Daha çok koruyucu madde olarak kullanılan tuzun ambalajlı gıdalarda miktarının azaltılmasını sağlayacak bu protokolü, toplum sağlığı yönünden çok önemli buluyorum. Aklıma takılan tek soru, tuzun koruyucu olarak kullanıldığı ambalajlı gıdalarda, koruma amacıyla tuz yerine ne kullanılacağı. Belki ürünlerin raf ömrü daha kısa olacak veya belki açınca hemen tüketilmesi gerekecek ama bunlara rağmen son derece olumlu bulduğum bir adım. Bu protokolün imzalanmasının, evlerimizde de tuz kullanımını azaltmaya yönelik hepimize önayak olacağını düşünüyorum.

1 0
paylaş
+1

Herşeyi azaltirim ama tuzu azaltacagimi pek sanmıyorum.. sağlığa zararlı oldugunuda biliyorum ama yapacak bir şey yok

1 0
paylaş
+1

Bazı kullanıcılar o kadar önemsemiyor ama gerçekten çok ciddi zararlı o yüzden bence iyi bir karar.

1 0
paylaş
+1

Tabikide evet

1 0
paylaş
+2

Sağlığımız için tuzu az kullanmak gerekiyor ama ben tuzu gündelik hayatta her yemekte kullanıyorum az geldiğinde bile sonrada ektiğimde çok oluyor. Hatta bazen tuzlu yediğimde oluyor çevremdekilerin bile uyardığı oluyor.

2 0
paylaş
+1

Çok dikkat etmiyorum ama hayırlısı olsun inşaallah bir sorunla karsilasmam :)

1 0
paylaş
0

Tuz gerçekten zararlı , dedem bu nedenle gözleri görmuyordu . Ekmeğe tuz basıp yenildiği için . Uygulansa çok güzel bir protokol olmuş ancak ben herhangi birinin kaale alıp uygulayacağını sanmıyorum . Çünkü hatırlarsanız dışarıda paynir satilmayacakti bununla da ilgili bir düzenleme gelmişti , artık peynirler vanruzlu poşetlerde sarilacakti , pazarlara, marketlere baktigimizda bu kuralı ne kadar uydularını görüyoruz.

0 0
paylaş
0

Tuz sağlığımız açısından oldukça zararlı bir madde olduğu için hemen hemen her yerde tuz kullanımının en aza indirilmesi gerektiğini duyuyoruz. Ben kendi hayatımda tuzu azaltmak adına bir adım atmadım maalesef ama öyle aşırı tuz tüketen biri olmamamın rahatlığı da var üzerimde. Ama genel anlamda tuz tüketiminin önüne geçilebilecekse güzel adım atılmış demektir.

0 0
paylaş
+2

Tuz tüketimini son yıllarda azaltmamız gerektiğini tabii ki deneyimleyerek çok iyi öğrendik
.ama yaşlı yakınlarımızın tedavi sürecinde ama eğitici öğretici tv programlarda bunu iyice benimsedik,Ama uygulamaya gelince tuzsuz bir hayatın da olamayacağını çok iyi biliyoruz. Çünki tuzun böbreklerimizin çalışma programında çok önemli bir yer tuttuğunu biliyoruz.Öte yandan kaya tuzunun bize çok daha yararlı ama özellikle yüksek tansiyon hastalarında da daha minimum hasara sahip olduğu da bir gerçek

2 0
paylaş
+1

Tuz da aslında vücudumuz için gereklidir . Ancak fazlası zararlıdır. Ben çok tuz döktüğümde bazen elimin ayarını kaçırıyorum berbat oluyor tadı sonra bütün gece su içiyorum. Normalde annem yemeklere hiç tuz katmaz babamdan dolayı. Ben de ona alıştım. Bu yüzden bazı yemeklerde aramıyorum tuzu ama ara ara tuz istiyorum yemeklerde..

1 0
paylaş
+1

İmkanı yok azalmaz.

1 0
paylaş
+2

ben uzun yıllardır tuz ve şekeri normalin altında kullanıyorum, kullanımında azaldigi inancındayım

2 0
paylaş
+2

Maalesef hayır tuzu çok severim ve genelde bol kullanıyorum birçok kişiye göre maalesef.

2 0
paylaş
+1

Eğer spor yapıyorsanız tuzu çok azaltmayın vücudun tuz atıyor terlikçe tuz kullanmassan halsiz kalırsın

1 0
paylaş
+2

Uzun zaman sonra ilk defa dun tuz attım yemeğe ben tuzsuz yerim yemekleri anca böyle greyfurt, salatalık domates gibi tuzsuz olmazsa olmaz denilen şeylerde kullanırım değilse hiç kullanmıyorum

+1

Tuz Sağlığımıza zararlı bir mineraldir ve olumsuz yönde etkiler paketlenmiş ürünler de tuzların azaltılması Bence güzel olmuş Keşke evde de yediğimiz yemekleri tuzsuz yiyebilecek kıvamında stadımız olsa ne güzel olacak ama maalesef evdeki yemeklerin tuzu Stadı çekmiyor ben hayatımın bir köşesinde her zaman yer alıyor.

1 0
paylaş
+1

Vücudun birliğini koruyan yani hücre içi ve dışı basıncı sağlayan boyle kıymetli bir gıdayı azaltmak ve aşırı tüketmek tabikide doğru değildir onun yerine dengeli bir şekilde tüketmek daha doğrudur zaten yemeğin tadı tuzla çıkar

1 0
paylaş
+1

Umarım öyle bir şey olur çünkü tuzdan kaynaklı hastalıklar günümüzde biraz fazla.Her türlü gıdanın içinde neredeyse olduğu için istesek de istemesek de tüketiyoruz.Mesela ben önceden evdeyken tuzu çok önemser bir yemeğin olmazsa olmazı olarak görürdüm .Ama şimdi yemekhanede dört yıldır yiyorum ve tuzsuz olduğuna alıştığım için tuzu az hatta hiç olsa da bana tatsız gelmiyor.Ne demişler ; Az tuz çok yaşam.

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.