+2

Kararlı iradeli olmak şart bunun yanında kesinlikle o her ne ise odaklanmalı kendimizi bu anlamda motive etmeliyiz

2 0
paylaş
+2

Düzenli tekrar

2 0
paylaş
+2

Ben bu sorunun cevabının bilimsel olarak 21 gün olarak biliyorum.

+3

Öncelikle sahip olmak istediginiz alışkanlık için onun üzerine gitmelisiniz, pes etmemelisiniz ve zamanla goreceksiniz ki sizin için alışılmış bir durum olacak.

3 0
paylaş
+2

Sahip olunmak istenilen alışkanlık bir bilgiyi öğrenmek gibidir.Sürekli tekrar ister.Ve en önemlisi dsiplin ister.O yüzden bir alışkanlığı kazanmak için pes etmemelisiniz.

2 0
paylaş
+2

İlk başlarda istemeden bile olsa sürekli tekrar edilmeli. Tekrar yapılan şey bir süre sonra ister istemez alışkanlık kazandırır kişiye. Bıkmadan usanmadan üst üste yapılırsa alışkanlığı kazanabilirsiniz.

2 0
paylaş
+4

21 gün süreyle düzenli olarak yapılan bur davranış alışkanlık olurmuş.

4 0
paylaş
+3

O şeyi günün belli saatlerinde mutlaka yapmak gerekiyor.

3 0
paylaş
+3

Üşengeçlik başa bela ya düzenli alışkanlıklar şart.

3 0
paylaş
+3

kişisel gelişimle uğraşanlar bir davranışın alışkanlık haline gelmesi için 21 gün boyunca zorlama ile de olsa devam edilmesi gerektiğini söylüyor. Bu uygulamanın yapılmasını tavsiye edebilirim.

3 0
paylaş
+2

Bir yerde ben de bu konu ile ilgili bir makale okumuştum bir şeyi bırakabilmek veya ona ulaşabilmek için bu alışkanlıkları 21 gün devam ettirmemiz gerekliymiş Mesela benim eşim çikolata bağımlısı bir bayanda ve bu makaleyi onunla paylaştım Çünkü o da çikolata yemeye bırakmaya çalışıyordu bunu denedi Bilmem yararlı olduğunu farkına vardı Çünkü şimdi çikolata yiyince Midem bir tuhaf oluyor diye söylüyor bana artık eskisi gibi çikolata yemiyor canıda fazla çekmiyor Sonuçta bu da bir alışkanlık sayılır.

2 0
paylaş
1 yorum
+4

Kötü arkadşlarınızın olması yeter bunlar sayesinde herşeyi yaparsın içmedigin içki içmedigin cıgara nargile kalmaz her haltı yersin kötü arkadaşların varsa.

4 0
paylaş
+3

Tekrarlamak, bir şeyi alışkanlık haline getirmenin en kısa en güvenli yoludur. Bilinçli tekrar, bir süre sonra bilinçsiz tekrara dönüşüp otomatikleşiyor. Bundan sonra da hiç farkına bile varmadan yaptığımız, alışkanlık haline gelmiş bir davranış oluyor diye düşünüyorum. Örneğin ilk kez bilerek sigara içen bir insanın ikinci sigarayı içmesi neredeyse olanaksızdır; öyle kötü bir tadı, o pis kokuyu, içildiğinde yaşanan baş dönmesi-mide bulantısını kimse sevmez. Ama bir nedenle ikinci ve üçüncü sigaralar da içildikten sonra, artık el otomatik olarak uzanır sigaraya. Alışkanlık oluşmuştur bile.

3 0
paylaş
+3

Insan doğduğu andan itibaren birçok alışkanlıklar edilir Bu alışkanlıklarının bazıları zaman içinde unutulup yerine yerlere gelirken bazıları da hayatlarını sonuna kadar Onunla beraber var olur İnsanlar yeni alışkanlıklar edilirken zorlanabilir ve bu alışkanlıklar nusret'e olmayabilir Eğer yeni bir alışkanlık edinmek istiyorsanız bu alışkanlığı sürekli ve düzenli olarak 21 gün tekrarlarsanız hayatımızın bir parçası haline gelmeye devam eder

3 0
paylaş
+3

Bilimsel olarak 1950 yıllarında Dr. Maltz bunun için şöyle demistir 'ben hastalarımin yeni görüntülerine 21 gün sonra alisiyirum ayni zaman da ampute edilen hastaların 21 gün sonra ağrıya alıştıklarıni gördüm o halde yeni bır alışkanlık edinebilmek için gereken süre 21 gündür ' yani yeni bir alışkanlık edinebilmek için 21 gün tekrarlamak gerekir .

3 0
paylaş
+3

Sürekli tekrar yaparak alışkanlık kazabiriz

3 0
paylaş
+4

O alışkanlığı bilinç altına yerleştirmeli'sin unutmamaya çalış boş kaldığında o istediğin alışkanlı kendi kendine yap bu senin normal hayatına'da etki edecektir o alışkanlığın aklından çıkmayacağı için bilinç altında olduğu için o alışkanlığa ihtiyaç duyduğun yerde bilinç alın o alışkanlığını otomatik olarak yerine getirir.

4 0
paylaş
+3

Bir alışkanlığı kazanmak için sürekli tekrarlamak gerekir ve hatırlama gücü fazla olmalıdır

3 0
paylaş
+3

sürekli onu yaparasan onu alışkanlık olur ben öyle yapıyorum kitab okumuyordum şimdi elimden düşmüyor

3 0
paylaş
+3

Alışkanlığı durmadan söle beynine yerleştir ve o istediğin şeyi elinden geldiğince uygula

3 0
paylaş
+2

Sürekli o şeyi tekrarlayarak alışkanlık haline getirebilirsin

2 0
paylaş
+2

Bir alışkanlığı kazanmak için kesinlikle sürekli tekrarlamak gerek ama bunu isteyerek yapmak gerekiyor. Önünde bir hedefin veya amacın olması bunu daha kolaylaştırır.

2 0
paylaş
+2

Bir alışkanlığı elde etmek kazanmak için önce çok çalışmak sonra epey bir çabalamak gerekir mücadele içinde kendimizi göstermek yıkılmamak her zaman eşit hareket etmek yılmamak gerekir

2 0
paylaş
+2

Eyer kucuk bir kisiye bunu yapidiracaksaniz hediyeler verin yaparsan sana sunu hediye alirim filan gibisinden buyuk bi kisi ise 2 hafta 3 hafta boyunca o seyi yaptirin zorla olsa bile bi sureden sonra kendi istegi uzerine yapmaya calisir

2 0
paylaş
+2

bence onu uzun zman tekraralamamız gerekiyor ki o nu alışkanlık haline getirebileelim bu biraz tekrardan geçen bir şey aslında günlerce belki defalarca onu yapmamız lazım ki alışkanlık olsun

2 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.