yol

hepsi | bugün   14 entry   -

2

bir yerden bir yere gidebilmek amacı ile yerde topraklarda yapılan belirli bir genişlikte olan bazen topraktan bazende çakıldan yerlerdir.

1

yollar evden çıktığımızda baika bir yere gitmek için yapılan yerdeki asfalt ya da taşlardan oluşur. bazen topraklı zemin bile bizim içim bir yoldur.

1

ulaşım için kullanılan güzergah. toprak, çakıl, asfalt vb. şekilde olabilir. ulaşım için en çok tercih edilendir. otoyol olarak adlandırılanı da vardır. köy yolu ifadesi de kullanılır.

0

ulaşımın gerçekleştiği bütün yerler.

0

bir araç veya yayanın gidebileceği düz veya engebeli zemin

0

karada ,havada ,suda bir yerden bir yere gitmek için aşılan mesafe .

0

bir yerden biryere gitmek için yani ulaşım için kullanılan toprak üstündeki belirli yönleri işaret eden kısımlara yol denir. mecaz anlamda açıklamak gerekirse iyi yol ve kötü yol vardır iyiler iyi yoldan ahlaklı yoldan giderler köyüler kötü yoldan giderler.

0

bi ryerdeb bir yere gidebilmek için yapılan düz bir asfalttır. hava yolları, kara yolları, deniz yolları.

0

insanların genelde kullandıgı yerdir. üzerinde araç kullanabılmek ve yürüyebilmek için yapılabilen yerdir.

1

insanların iki nokta arasında gidebilmek için kullandığı her şey yoldur. havadan da gitse karadan da gitse o gittiği istikamete yol diyoruz.

0

bir yerden bir yere gidebilmek için kullandığımız asfalttır sonsuz yol vardır veya çıkmaz yol anayol gibi çeşitleri bulunur üzerinde trafik işaretleri de olabilir.

1

karada, havada, suda, bir yerden bir başka yere gitmek için aşılan uzaklık yada yerleşim yerlerini birbirlerine bağlamak için düzeltilmiş ulaşım şeridi.

1

genellikle karada olmak uzere, seritlere ayrilmis dupleks patika ve ya tahliye diye isimlerle ayrilmis asvatla vetya sicak asvatla toprakla kapli olan turkiýede bir yerden baska bir yere gitmeye yarayan ve genellikle sagdan gidilip sagdan gelinen cizgiler levhalar banketler ile ayrilmis durumdaki yollardir. hava da ve denizde ise rota ile gidilen cizgiye verilen isimdir.

1

insanların herhangi bir yere gitmek için kullandığı genellikle düz yapılmış yerlerdir. bisiklet yolu, yaya yolu, motorlu taşıt yolu vardır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler