yapay zeka

hepsi | bugün   8 entry   -

1

yapay zeka robotlara insansı özellikler yükselen teknolojik bir durumdur,yazılım ve donanımlarla robotlara can vermektir,geleceğin teknolojisi olarak kabul ediliyor,bu teknolojiye yakın olmak lazım.

1

yazımsal ve donanımsal olarak insan gibi davranışlar gösteren, konuşan,hareket eden ve ses algılayan sistemler. yapay zekanın dünya üzerinde işsizliğe yol açacağını ve doğru ellerde olmadığı zaman çok tehlikeli olacağını düşünüyorum.

1

geleceğin ucu tahmin edilemeyen teknoloji hayali... insanoğluna rakip mi yoksa yardımcı mı olacağını nasipse birlikte göreceğiz....

2

yapay zekâ, bir bilgisayarın veya bilgisayar kontrolündeki bir robotun çeşitli faaliyetleri zeki canlılara benzer şekilde yerine getirme kabiliyeti. ingilizce artificial intelligence kavramının akronimi olan aı sözcüğü de bilişimde sıklıkla kullanılır.

1

teknolojik aletlerin mevcut veriler ışığında karar verebilmesi işidir. yazılımsal olarak çalışır. günümüzde üst düzey elektronik araçlarda bulunmaktadır.

1

insan zekasını taklit ederek oluşturulan yazılımlara yapay zeka diyoruz.

1

günümüz teknolojisiyle oluşturulan bu zekaların ileride insanları geçeceğini düşünüyorum. inşallah dünya robotlara kalmaz.

0

teknolojiyi kullanarak insanlar tarafından yapılan zekadır örneğin günümüz robotları hepsinde yapay zeka vardır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.