virüs

hepsi | bugün   8 entry   -

0

bir canlıda hastalık olmasına neden olan bir tür mikroptur.bazende bilgisayar tablet telefonlarda ona zarar veren yazılımlardır.

0

bilgisayarlarda genellikle yazılımlara zarar vermek amacıyla tasarlanmış kodlardır ve bilgisayara zarar vermektedir.

0

genellikle teknolojik aletleri insan vucuduna benzettiğimiz için bir organa hasar veren ve o hasar ile insanı gerçekten yaralayan ve teknolojik aletleri de ciddi oranda bozan bir bakteri tipli kötü yazılım kodudur

1

teknolojik anlamdaki zararlı yazılım. biyolojik anlamda, dünyada en fazla nüfusa sahip yararlı ve zararlı mikro canlılar.

1

virüs bir bilgisayarda zararlara yol açmak amacı ile insanlar tarafından üretilen zararlı yazılımlara verilen addır.mesela solucan gibi.

1

insan açısından virüs insan vücudunda hastalıklara sebep olan bir mikroptur. ama daha çok bilgisayar ve ınternet ortamının gelişmesiyle bu alanlar için kullanılan bir kelime olmuştur. bilgisayar virüsleri günümüzün en yaygın kullanımlarındandır.

1

bir canlı ya da cansızda oluşabilen hastalıklı durumdur. virus canlıda da olsa cansız bir varlıkta da olsa bulunduğu yeri nakavt etmektedir. önlem almak gerekmektedir. örneğin bilgisayarlar için virüs koruma programları yüklenmelidir. insanlar için ise zamanında aksatılmadan aşıları yapılmalıdır.

0

virüsün bir çok farklı konumu vardır. bir hastalık yapan bir bilgisayarda olan.... çeşit çeşit virüs vardır. ama iyi bir yanı yoktur heralde.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.