vicdan

hepsi | bugün   9 entry   -

0

bir insanın kendisine göre yada normalde tüm insanlara göre doğru olan bir şeyi yani hissidir.yani bir insanın olay karşısında sıkıntılarıdır.

0

bir insanın kendi davranışları konusunda iyi veya kötü hissetmesini sağlayan güç olarak tanımlanabilmektedir.

1

vicdan, kişinin kendi niyeti veya davranışları hakkında kendi ahlaki değerlerini temel alarak yaptıklarını veya yapacaklarını ölçüp biçtiği bir kişilik özelliğidir. vicdan, birçok dinde, birçok felsefi akımda, mistisizmde önem verilmiş bir kavramdır

0

insana doğruyu ve iyiyi yapma yükümünü yükleyen, insanı kendi davranışlarıyla ilgili olarak bir yargıda bulunmaya yönelten içsel güç.

0

insanın iç sesidir. bir davranışın doğru ve yanlışlığını ölçen, tartan bir mekanizmadır her insanda aynı oranda bulunmaz. vicdanı olmayanlar ile uğraşılmaz. çünkü vicdanı olmayan insan keyfinne düşkün, bencil, aşırı haz peşindedir. vicdanlı olun.

0

vicdan, kişinin kendi niyeti veya davranışları hakkında kendi ahlaki değerlerini temel alarak yaptıklarını veya yapacaklarını ölçüp biçtiği bir kişilik özelliğidir. vicdan, birçok dinde, birçok felsefi akımda, mistisizmde önem verilmiş bir kavramdır.

0

günümüzde birçok insanda olmayan insanı duygudur vicdan gece yastığa başını huzurlu koymanı ya da koyamaması sağlayan iç sestir. yapılan tüm iyiliklerde kötülüklerde ğer kişi vicdanlı ise vicdanın süzgeçinden geçer

0

senin için de duymuş olduğu sesler ya iyi ya da kötü olarak insanı yönetir eğer gerçekten vicdan sahibi yani insanlara karşı merhametliysek hep iyi yönünü duymamizdir.

0

kişiyi kendi davranışlarıyla ilgili olarak bir yargıda bulunmaya yönelten kişinin kendi ahlak değerleri üzerinde dolaysız ve kendiliğinden yargılama yapmasını sağlayan kişiye doğruyu ve iyiyi yapma yükümünü de yükleyen içsel güç.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler