tuz

hepsi | bugün   4 entry   -

2

tuz başka anlamlarda da kullanılsa bile yine de en çok sofra tuzunu belirtmek için kullanılır.buna yemek tuzu da denir. yemeklerin içine tat vermesi için katılır. kimyasal bileşilim sodyum klorür'dür. nacl diye de belirtilir. burada na sodyum, cl de klorür'dür. rengi beyazdır. çok küçük parçalar halindedir. türkiye'de çoğunlukla tuz gölünden elde edilir. küçük canlılar üzerinde öldürücü etkisi vardır.

1

yemekte olmazsa olmazımız, tehlikeli beyazlardan birisidir. tuz olmazsa gerçekten yemeklerin tadı olmuyor. tuz türkiye'de tuz gölü'nden çıkarılmaktadır. yemeklerde daha çok kaya tuzu tercih edilmelidir ki, daha sağlıklı olduğu söyleniyor. deniz tuzu da vardır, fakat bu çıkarılan, maden olan tuz gibi bir şey değildir. denizdeki tuzlar, kıyafetiniz de ya da vücudunuzda tat olarak sadece algılanabilir. bir de insanın kendi vücudundaki tuz vardır.. terlediğimizde siyah bir tişört giydiğimizde, siyah bir tişörtün beyazlaşmaya başladığını görürüz. ve bu da vücudumuzdaki tuzun ortaya çıktığını gösterir.

1

bir baharat çeşididir eski zamanlarda çok değerli olmasına rağmen şuanda öyle değil yemeğe tat verir lakin çok zararlıdır fazla atıldığı zaman böbreklerin çalışmasını bitirir buda hastalıklara yol açar

0

1 mol na 1 mol cl birleşmesiyle oluşan bileşik.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.