türkiye

hepsi | bugün   9 entry   -

1

türkiye avrupa ile asya kıtasının birbirine bağlayan başkenti ankara olan bir ülkedir.

1

asya ile avrupa kıtaları arasında bulunan 780 bin kilometre kare yüz ölçümü olan 81 milyonda nüfusa sahip bulunduğu yerin en güzel ülkesidir.

1

çok farklı insanların, çok farklı yaşamların, çok iyilerin, çok kötülerin, çok zengin ve çok fakirlerin, tüm dünyadan insanların da yaşadığı ve daha sayılabilecek bir süre olumlu/olumsuz her şeyin tek çatı altında toplandığı yer, evet tam da böyle türkiye. en doğusundan en batısına, en kuzeyinden en güneyine yaşanılası, uğruna ölünesi farklı kültür ve dillerin bir arada olduğu kısacası her şeyi farklı olan bir vatan.

1

birçok farklı medeniyete yurtluk etmiş bir kültür mirasıdır. her tarafından tarih ve kültür fışkırır. anadolu deyince akan sular durur. daha güçlü yarınlara türkiyem.

2

dünyanın her yerinden insanın yaşamak, barınmak ve çalışmak için sığındığı, her tür insanın yaşam yeri. ülkemiz. vatanımız.

1

gazi mustafa kemal atatürk liderliğinde, toprak bütünlüğümüzü korumak için verilen savaşlar sonucunda kazanılan bu topraklara türkiye denir.

2

ben insablara sornustum bilemedile burda sana aciklayim kalkinca inmeyen 3 sey nedir sizce soleyim vatan bayrak silah bu uc sey kalkinca ayagi inmez

1

asya ve avrupa olarak iki ayrı kıtada toprağı olan eşsiz bir ülke .

1

bizim vatanımız ana yurdumuz. buradan başka hiçbir yerde yaşamak istemem. gelmişimiz geçmişimiz hep burda inşallah vatanın ana yurdunda düşmana karşı savaşırken şehit olmak nasib olur.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.