türkiye

hepsi | bugün   15 entry   -

1

türkiye avrupa ile asya kıtasının birbirine bağlayan başkenti ankara olan bir ülkedir.

1

asya ile avrupa kıtaları arasında bulunan 780 bin kilometre kare yüz ölçümü olan 81 milyonda nüfusa sahip bulunduğu yerin en güzel ülkesidir.

1

çok farklı insanların, çok farklı yaşamların, çok iyilerin, çok kötülerin, çok zengin ve çok fakirlerin, tüm dünyadan insanların da yaşadığı ve daha sayılabilecek bir süre olumlu/olumsuz her şeyin tek çatı altında toplandığı yer, evet tam da böyle türkiye. en doğusundan en batısına, en kuzeyinden en güneyine yaşanılası, uğruna ölünesi farklı kültür ve dillerin bir arada olduğu kısacası her şeyi farklı olan bir vatan.

1

birçok farklı medeniyete yurtluk etmiş bir kültür mirasıdır. her tarafından tarih ve kültür fışkırır. anadolu deyince akan sular durur. daha güçlü yarınlara türkiyem.

2

dünyanın her yerinden insanın yaşamak, barınmak ve çalışmak için sığındığı, her tür insanın yaşam yeri. ülkemiz. vatanımız.

1

gazi mustafa kemal atatürk liderliğinde, toprak bütünlüğümüzü korumak için verilen savaşlar sonucunda kazanılan bu topraklara türkiye denir.

0

türkiyeyi anlatmaqa kelimelerim yetmez dünyaya yine gelsem türk olarak gelmek isterim turkiyenin havası bile beni qururlandırıyor (ne mutlu turkum diyene)

0

her halde bayrağı bu kadar anlamlı tek ülke ve her yönüyle diyer tüm ülkelerden çok farklı yardım sever ülkemiz (vatanımız)

2

ben insablara sornustum bilemedile burda sana aciklayim kalkinca inmeyen 3 sey nedir sizce soleyim vatan bayrak silah bu uc sey kalkinca ayagi inmez

1

asya ve avrupa olarak iki ayrı kıtada toprağı olan eşsiz bir ülke .

1

bizim vatanımız ana yurdumuz. buradan başka hiçbir yerde yaşamak istemem. gelmişimiz geçmişimiz hep burda inşallah vatanın ana yurdunda düşmana karşı savaşırken şehit olmak nasib olur.

0

söylenen ülkenin iyi de kötü de vurgulanarak belirtmiş olduğu hareketleri vardır. diğer ülkelere göre kötü olarak kılınan ama içinde bulunmuş olduğu vatandaşlarının ve seven ülkelere hoş ve gurur verici çok fazla özellikleri vardır. insanının sahiplenici güvenmesi halkının sadık olması koruması devletinin ise sahip çıkması ile bilinen çok hür bir ülkedir.

0

81 milyon nüfusu olan asya ile avrupa kıtasını birleştiren doğusu suriye batısı yunanistan olan anadoluda bir topraktır

0

türkiye asya ve avrupa kıtasını birleştirmesi yönüyle jeopolitik açıdan oldukça değerli bir ülkedir.

1

aslında kelime anlamı olarak türkeli veya türkili anlamlarına gelen, şu an üzerinde yaşadığımız, tarihin büyük bölümünün üzerinde yazıldığı topraklar.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.