terör

hepsi | bugün   10 entry   -

2

siyasal olaylar karşısında meydana gelen toplumu korkutmaya ve yıldırmaya yönelik eylemlerin genel adıdır.

0

dinsel, siyasal ve ekonomik hedeflere ulaşmak için insanları korkutma, yıldırma, sindirme veya tehdit yöntemlerine terör denir.

0

ülkeyi yok etmeye çalışan hainlerdir. ama türk milleti buna izin vermez.

0

latince ' terrere' kökünden gelen terör, siyasal bir dava uğruna girişilen halkı korkutup sindirmeye çalışan ve her türlü girişimde bulunan eylem.

0

topluma korku salma, toplumsal birlikteliği dağıtma eylemleridir. ülkemizin baş belasıdır. hala mücadele edilmektedir. tükenmediler gitti şerefsizler.

1

insanların bir kötülük yapmak amacı ile bir şeyler elde etmek amacı ile insanalar üzerinde korku oluşturarak silah kullanarak yapılan eylemler.

0

ülkeyi bölmeye çalışanlar, ülkeyi karıştırıp halkı korkutmak için şiddete baş vuran kişilerdir. kendilerine özgürlük savaşçıları olarak görürler.

1

anlamı yıldırma, cana kıyma ve malı yakıp yıkma, korkutma, tedhiş anlamlarına gelen kelime. topluma korku salarak kendi taleplerini yerine getirtmeye çalışırlar.

0

teror olum oldurme yada en basitinden insanlarin baska insanlara gosterdigi eziyet olarak tanimlanabilir

1

terörizm, terör ya da yıldırıcılık, siyasal, dinsel ve/veya ekonomik hedeflere ulaşmak amacıyla sivillere, belirlenen hedef gruplara veya resmî, yerel ve genel yönetimlere yönelik baskı, yıldırma ve her türlü şiddet içeren yolun kullanımını ifade eden terim

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.