tencere

hepsi | bugün   9 entry   -

1

yemek ısıtmak veya yemek pişirmek için kullanılan metal, granit eşyalardır. genelde yuvarlak biçimde ve ağır olurlar.

1

içerisinde et, sebze ve meyve kaynatılabilen, yiyeceğimiz besinlerin bizim için hazırlanmasını sağlayan çukur çelik ya da toprak kaplardır.

0

mutfakların en önemli aracıdır. yemek pişirmek için kullanılır. birçok çeşidi vardır. düdüklü olanları bile vardır. çeyiz dizme zamanı yüklü para verilen bir araçtır.

1

yemek pişirilmesi için gereken metal çukur kaplardır. sulu yemeklerin pişirilmesinde kullanılır. hamur isleri için tepsi kullanılabilir.

0

evde yemeklerimizi pişirmek için kullandığımız ev eşyası.

1

yemek yapmakta kullanılan bir tür kaptır.tencerelerde bir çok çeşitleri vardır.bir çok ta ölçüleri vardır.mesela ş,çelik tencere bakır tencere gibi.

0

mutfakta içinde yemek yapmak için kullanılan gereçlerdendir. çelikten, bakır gibi eskiden alüminyumdan da yapılırdı. türlü çeşitleri de vardır tencerenin.

0

yemek pişirmek için kullanulan bir mutfak gerecidir. çeşitli türleri vardır. taştan olanları da kullanılmaktadır. düdüklü olanı da vardır.

0

mutfakların baş tacı, olmazsa olması. çeşit çeşit yemek, muhallebi, yani yapılabilir ne varsa içinde yapılan bir tür kulplu kapaklı çelikten, bakırdan, alüminyumdan olan kaplardır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.