tencere

hepsi | bugün   12 entry   -

1

yemek ısıtmak veya yemek pişirmek için kullanılan metal, granit eşyalardır. genelde yuvarlak biçimde ve ağır olurlar.

1

içerisinde et, sebze ve meyve kaynatılabilen, yiyeceğimiz besinlerin bizim için hazırlanmasını sağlayan çukur çelik ya da toprak kaplardır.

0

mutfakların en önemli aracıdır. yemek pişirmek için kullanılır. birçok çeşidi vardır. düdüklü olanları bile vardır. çeyiz dizme zamanı yüklü para verilen bir araçtır.

1

yemek pişirilmesi için gereken metal çukur kaplardır. sulu yemeklerin pişirilmesinde kullanılır. hamur isleri için tepsi kullanılabilir.

0

evde yemeklerimizi pişirmek için kullandığımız ev eşyası.

1

yemek yapmakta kullanılan bir tür kaptır.tencerelerde bir çok çeşitleri vardır.bir çok ta ölçüleri vardır.mesela ş,çelik tencere bakır tencere gibi.

0

mutfakta içinde yemek yapmak için kullanılan gereçlerdendir. çelikten, bakır gibi eskiden alüminyumdan da yapılırdı. türlü çeşitleri de vardır tencerenin.

0

yemek pişirmek için kullanulan bir mutfak gerecidir. çeşitli türleri vardır. taştan olanları da kullanılmaktadır. düdüklü olanı da vardır.

0

mutfakların baş tacı, olmazsa olması. çeşit çeşit yemek, muhallebi, yani yapılabilir ne varsa içinde yapılan bir tür kulplu kapaklı çelikten, bakırdan, alüminyumdan olan kaplardır.

1

tencere, içinde yemek pişirmek veya bir şeyler kaynatmak amacı ile genellikle paslanmaz çelikten üretilmiş derince, çoğu zaman yuvarlak biçimli mutfak eşyasıdır. değişik çaplarda üretilmiş fonskiyonları vardır. teflon kaplı olanlar yanmaz ve yapışmaz özelliğe sahiptir

0

paslanmaz çelik, granit ya da teflon türü materyallerden üretilen ve içerisinde yemek pişirilen mutfak eşyasıdır.

0

yemek pişirmeye yarayan çelikten bir mutfak eşyasıdır.küçük, büyük boyları da vardır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.