teleferik

hepsi | bugün   9 entry   -

1

teleferik, birbirinden uzak iki yer arasında, havada gerilmiş olan bir ya da birkaç çelik halat üzerinde bağlanarak yol alan asılı taşıta verilen genel isimdir. teleferikler, asansör prensibiyle çalışırlar ancak özellikle vadi geçişlerinde tıpkı bir helikopter gibi yer zemininden oldukça yüksek noktalara çıkabilirler.

0

havada celik teller üzerinde kayarak yol alan yolcu taşıyan elektirikle işleyen alet. daha önce teleferikle uludağa çıkmıştım zirveye çıkmak 45 dakika kadar sürüyor. yukardan manzara harika gözüküyor. binmeyen herkesin teleferige binmesini öneririm. o güzel manzarayi kacirmamak için.

0

farklı iki nokta arasında insan ve yük taşımak için kullanılan bir araçtır. iki nokta arasında halat yardımıyla bir kabinin ilerlemesi şeklinde tanınır, bilinir. tehlikeli olanları da vardır. ben binmem.

0

bir tepeyi tırmanmaya ya da birbirinden uzak iki dağ arasında, yolcu ya da yük taşıyan, havada gerilmiş kalın, çelik teller üzerinde kayarak yol alan, elektrikle işleyen asılı taşıt.

0

çelik teller arasında yol alan yolcu ya da yük taşıyan elektrikle işleyrn asılı araç.

0

ilk defa samsun da bindim. çok heyecanlandım. tüm şehri altına alabilen bir şey gibi sanki. eğlenceli. binme izi tavsiye ederim.

0

iki dağ arasına yapılan karşıdan karşıya halat yardımıyla tutturulan ulaşım aracıdır bursa ulu dağda vardır.

1

insanların genellikle dağlarda ulaşımını sağlayan araçtır. yüksekten teller ile bağlı olan kabinlerin içinde yolcu taşınmaktadır. elektriklidir.

0

farklı iki nokta arasında gidip gelme havada asılı olan teller oturmak suretiyle yapılan taşıttır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.