su

hepsi | bugün   18 entry   -

0

h2o4 sembolü le gösterilen renksiz ve kokusuz olan insanların yaşamaları için mutlaka gerekli olan çok soğukta donan sıcakta ise buhar olan akışkan cisim.

0

yaşamın en temel ihtiyacıdır.sembolü h2o olarak bilinir.doğada katı sıvı ve gaz olarak bulunmaktadır.

0

su benim için nefes gibidir, olmazsa olmazdır. her gün limonlu su mutlaka içerim. hayati önemi zaten uzun uzun anlatmaya gerek yok. vücudumuzun yüzde 70i sudan oluştuğundan dolayı kesinlikle su hayattır, yaşamdır, nefestir.

0

hidrojenle oksijenden oluşan, oda sıcaklığında sıvı durumunda bulunan, renksiz, kokusuz, tatsız madde.

0

renksiz, kokusuz ve tatsız, aynı zamanda canlıların yaşaması gereği sürekli tüketmesi gereken bir maddedir. su, insan vücudunun %70ini kaplamaktadır. günde en az 2 veya 2,5 litre su tüketilmelidir.

0

ne demiş büyüklerimiz su gibi aziz ol su hayattır su mutluluktur su insana hayat verir

0

su canlı bi varlıktır suyu pet veya plastik şişede muafaza etmek hastalık yapabilir suyun kalitesini bozabilir suyu cam bir şişede bekletiniz agzını tam kapatmayınız ne çok soguk nede çok ılık içiniz

1

iki hidrojenle bir oksijen atomundan oluşan ,doğal sıcaklıkta sıvı durumunda bulunan,renksiz,kokusuz,tatsız madde.

0

canlılar için gereken önemli bir besin üstelik insan vücudunun ve dünyanın 4/3 nü kaplayan , en az günde 2 litre içmemiz gereken ve tatsız, şeffaf ve kokusuz bir sey.

0

kısacası hayattır. su içmeden insanoğlu yaşayamaz vücudumuzdaki yediğimiz yemekler kadar ruyada ihtiyacı vardır tatsız tuzsuz birsey ama onsuz yapamiyoriz

0

hayatımıız devam ettirebilmekmiçin her gün eblli miktarda alamamız gerekn bir sıvıdır. dünyanın da 4 de 3 ü sularla kaplıdır ve hayati öenem taşımaktadır bizim için bu sıvı. bitkiler hayvanlar doga ehr şey için önemlidir

0

iki hidrojen ve bir oksijenden oluşan moleküle su denir. bu moleküllerin binlercesinin bir araya gelmesiyle su oluşur. insanların temel ihtiyaçlarından biridir. renksizdir, kokusuzdur.

0

elementini iki hidrojen ve bir oksijen oluşturur.
yaşamı devam ettirebilmek için olmazsa olmaz denilebilecek ender nimetlerden bir tanesidir.
insan vücudunun 4/3 ünü oluşturandır.
kokusu rengi ve tadı bulunan sıvı.
#bir çeşit hava olayı ; yağmur.

0

vücutta yüzde 75 oranında bulunması gereken ve ayrıca günlük 2.5 litre içmemiz gerekir.

0

iki hidrojenle bir oksijen atomundan oluşan, doğal sıcaklıkta sıvı durumunda bulunan, renksiz, kokusuz, tatsız madde. dünyanın beşte dördü sudur,ve insanlarin dört te üçü sudur

su
1

canlı yaşamını sürdürebilmesi için suya ihtihaç vardır su;ki hidrojenle bir oksijen atomundan oluşan, doğal sıcaklıkta sıvı durumunda bulunan, renksiz, kokusuz, tatsız madde.bu sıvıdan oluşan ve yeryüzünün beşte dördünü kaplayan kitle, deniz, akarsu vb.

0

hayat kaynağı

0

yaşam için gerekli olan sıvıdır. rengi, kokusu yoktur. katı, sıvı, gaz halinde görülebilir. en çok sıvı halde bulunur. canlılık için gerekli olan bir maddedir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.