simit

hepsi | bugün   9 entry   -

1

hayatın olmazsa olmazlarından denilebilir. her yaştan her insanın hayatının bir döneminde kesinlikle yedikleri bir şeydir simit. ayran, şalgamla, çayla ve daha başka şeylerle de iyi gider.

1

üzerine susam konulmuş çörek olarak tanımlanabilmektedir. günün her öğününde yenilebilen ve çay ile süper ikili olan yiyeceğimizdir.

1

simit çalışanların kahvaltıları için bir parça peynir ile yaptığı en kral kahvaltının en değerli besinidir. kastamonu da susamsız haliyle meşhurdur.

0

simit veya gevrek, susamla kaplı yuvarlak biçimli ekmeklere verilen genel addır. kültürlere göre değişkenlik gösterse de simitin gevrek olması tercih edilir.

0

genellikle halka şeklinde olup üzerinde her zaman bulamadım bir türlü yiyecek.

0

hamurdan yapılan bir yiyecek. çay ve peynir ile mükemmel olur. rengini pekmezden alır. üzeri susamlıdır. ankara simidi meşhurdur.

1

yüzme bilmeyen insanların, denizlerde, havuzlarda kullandıkları şişme materyallerdir. gemilerin kenarlarında da bulunmaktadır.

0

hamurdan yapılmış bir yiyecektir. ince ve yuvarlaktır. susamlı olur. üzerine pekmez sürülür. gevrek olarak da bilinir. çay ile çok iyi gider. seyyar satıcılar bol bol satar. afiyet olsun.

0

genellikle çalışan insanların vazgeçilmez kahvaltı sınır çayla çok güzel gider eğer vapur yolculuğu yapıyorsanız martılara atarsınız

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler