şemsiye

hepsi | bugün   12 entry   -

0

güneşlik olarak kullanılan büyük tipleri bulunmaktadır. bu şemsiyeler deniz kenarında ya da havuz kenarında kullanılır. yağmurdan korunma amaçlı küçük elde taşınan tipleri de bulunmaktadır.

1

yağışlı havada ıslanmamamızı sağlayan ve güneşli günlerde güneş ışınlardan korunmak ičin kullanılan alete şemsiye denir.

1

kelime anlamı olarak güneşlik demek olan, ilk çıktığında da bu amaçla kullanılan eşya. sonradan insanlar bunu yağmurda da kullanabileceklerini keşfetmişler ve ondan sonra hem yağmurda hem güneşte kullanılmaya başlanmış.

0

şemsiye güneşli ve yağmurlu havalarda belki olmazsa olmazımız ama devamlı da bir yerlerde unuturuz ıslanacağım ı bilsemde taşımıyorum.

2

insanları yağmurdan koruma amaçlı yapılmış 6 yada 8 adet teli bulunan açılıp kapanabilen güneşlik.

0

şemsiye kendimizi yağmurdan korumak için kullandığımız ve çeşitli renleri olan bazende renklerini sevdiğimiz için kullanmaktan zevk aldığımız az yağışlı havalarda bile yanımıza aldığımız çok gerekli olan bir eşyadır

0

hava olayı olan yağmurdan ıslanmamak için kullanılan alete şemsiye adı verilir.şemsiye elle tutulur ve başın üzerine doğru getirilir ve böylece yağmurdan ıslanmayız.

0

bazen yağmurdan korunmak için bazen de güneşten korunmak için kullandığımız araç tır şems aslında arapça'dan gelen bir kelimedir ve güneşten korunmak için ilk önce icat edilmiştir daha sonra yağmur altında kullandığımız için daha çok yağmur da kullanılan eşya olarak biliniyor.

0

genellikle yağmurdan korunmak için kullanılan bir eşyadır. yurtdışında mesela güneş çıktığında da kullanıyorlar. küçük, büyük, renkli, şeffaf her türlüsü vardır.

1

şemsiye ilk önce güneşten korunmak için yapılmıştır. isminde geçen şems arapçada güneş anlamına gelir. ancak günümüzde daha çok yağmurdan korunmak için kullanılan bir eşya olarak bilinir.

1

yağmurdan, güneşten korunmak için kullanılan, bir sapın üzerinde bulunan esnek tellere gerilmiş, açılıp kapanabilen, su geçirmez kumaştan yapılmış, taşınabilir eşya.
bu biçimde olan, genellikle plajlarda, bahçelerde kullanılan büyük güneşlik.

0

yagmurdan korunmak için ve güneşten korunmak için kullanılan bir eşyadır kuvvetli fırtınalarda dayanıksızdır

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler