sehven

hepsi | bugün   10 entry   -

4

sehven bilmeyerek istemeyerek, yanlışlıkla yapılan hata olsada bizde bu hatalar hep bilerek yapılır. ilk sehven sözüne diyarbakır,ın lice ilçesinde liselerdeki kız öğrencilerin kantine gitmesi ilçe eğitim müdürlüğü tarafından yasaklaması tarafından denk geldim olay medyaya yandığında yapılan açıklamada "yazman sehven hatalı bir ifade kullanmış" demesinden duydum. bu sehven yapılan hatalar zincirine birde hrant dink davasında hakimin bir sanık hakkında "sehven" karar vermeyi unuttu. ülkemiz siyasesi ekonomi askeri ve eğitim sehvenleri mezarlığı gibi birde ösym'nin yaptığı sehven kopya iddaası kanıtladığı halde kimsenin koltuğu elden gitmedi. sehven size bilgi eksikliği vermiş olabilirim en iyisi araştırın şimdiden sehven özür dilerim :)))

3

yanlışlıkla, bilmeyerek, istemeyerek yapılan şeyler için kullanılan bir ifadedir. devlet işlerinde çokça karşılaşılır. yapılan yanlışlık için sorumluluk olmaz. durumu kurtarır.

3

@mindik ösym gibi mi :))

3

resmi kurumlarda yapılan yanlış işleri düzeltmek amacıyla yazılan yazılarda sıkça kullanılır. "sehven yapılan,sehven ödenmeyen" vs. gibi

4

bilmeden istemeyerek yapılmış olan işlem için genelde resmi dairelerde ki yazışmalar da kullanılmakta olan bir söz olduğunu söyleyebiliriz.

3

yanlışlıkla yapılan resmi kurumların resmi yalanı hükümsüzdür gibi.

2

doğrusu siteden liste başındakiler için sehven hata olmuş cevabı bekliyorum nedense

2

en çok kullanıldığı alan devlet kurum ve kuruluşları içinde kullanılır yanlışlıkla yapılan hata demektir.

2

sehven yanlışlıkla anlamına gelmektedir. arapça kökenli bir kelimedir.td k daki anlamı ise dalgınlık veya unutkanlık anlamına gelmektedir.

2

bir şeyin bilmeden yapılması istemeden yanlışlıkla yapılmasına sehven denir.mesela bir yere yazılan bir yazıda yanlışlıklar olmasıdır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.