satranç

hepsi | bugün   8 entry   -

2

değişik seviyelerde canlı veya bilgisayara karşı oynanabilen aynı zaman da bir spor dalı olarak kabul edilen dünyanın dört bir yanında ödüllü turnuvaları düzenlenen bir zekâ oyunudur.

2

zeka ve mantık geliştirici,çoğu kişinin spor olarak bilmediği ancak gerçekte bir spor dalı sayılan bir branş.çeşitli taşlar ve hamlelerle karşı tarafın karşı hamlelerine karşılıklar vererek şah adı verilen taşını almaya çalışıyorsunuz.

2

iki oyuncu arasında satranç tahtası ve taşları ile oynanan.bir masa oyunu.ülkemizde her ne kadar ilgi görmesede dünyada epey fazla sevilir ve turnuvaları düzenlenir.spor dalı olarak kabul edilir.şah dediğimiz taşı yutan taraf oyunu kazanır.

1

bir bilgi oyunu olan ve siyah beyaz takımlara ayrılarak 2 kişilik oynanan bir zeka oyunudur. bu oyunun okulda veya günlük sosyal hayatımızda çeşitli turnuvaları da bulunmaktadır.

2

hiçbir zaman öğrenemedim ve ogrenemeyecegim oyun

1

zeka göstergesi hatta akıl oyunu diyebiliriz.

1

iki kişin karşılıklı oynadığı bir zeka oyunu.64 karenin bulunduğu satranç oyununda her taşın hareket biçimi vardır.amaç mantıklı hamleler yaparak mat yapmak.

0

64 kareye ayrılmış bir tahtadan beyaz ve siyah iki oyuncunun bulunması piyon şah vezir at gibi taşların olduğu bir zeka oyunudur.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.