saç

hepsi | bugün   7 entry   -

0

saç insanların kafa kısımlarında çıkan ve keratin olarak bulunan insanların bazılarında çok lan bazılarında da az olan uzun yada kısa olan renkli olan kıllardır.

0

saçın, büyüme hızı ortalama günde 3mm ile 4 mm'dir.ilk devrelerde saç kıllarının boyu 5 cm'ye yaklaşır.sonra belirli bir duraklama çevresinin akabinde tekrar büyümeye başlar.

0

insanların kafa bölgesinde çıkan kıllara saç denilmektedir.son yıllarda saç ekimi ülkemizde popüler olmuştur.

0

insanda baş üzerinde bulunan kıl kümesine verilen genel isimdir. saç diğer kıl kümelerine göre daha hızlı uzar. yaş,ırk,cinsiyet ve hormon durumuna göre farklı şekillerde meydana gelir.

0

başta bulunan insanların kafatasında olan kulak arkasındaki bölgeyi enselerinde kaplayan tüyler de bir amaç uğruna ister uzun saç yapılır isterse kısa saç tercih edilir.

1

insanların başlarında çıkan kıllara denilmektedir. başında saç çıkmayan insanlar için ise kel, dazlak kelimeleri kullanılır.

0

saç, insanda, baş üzerinde kafa derisi ya da saç derisi denen kısımda bulunan kıl kümesine verilen genel ad. saç diğer kıl kümelerine göre daha hızlı uzar. saçın, büyüme hızı ortalama günde 0,3 mm ile 0,4 mm'dir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.