patates

hepsi | bugün   7 entry   -

2

anayurdu peru ve bolivya andları olan bir tür sebzedir bitkisi meyvede verir ancak bu meyveleri zehirlidir ülkemizde de şu anda çok pahalıdır.

0

daha önceleri domuzların tarlaları talan etmemesi için ekip domuz yiyeceği olarak üretildiğini ve kıtlık zamanda yenmeye başlandığını duyduğum ilginç hikayesi olan bitki. doğruluğu tartışılabilir.
içeriğinde nişasta bulunur. en favori hali kızartılmış halidir. barbekü sosuyla yenmedikçe kızartmasının bende bir anlamı yoktur.

0

türkiyenin hemen hemen her bölgesinde olur bol nişasta vardır. en iyi niğde tarafında olur. biade ediyoruz güzel oluyor verimi.

0

türkiye'nin her bölgesinde yetişen ve bir çok yemeğin yapılmasına yarayan ülkemiz mutfaklarının vazgeçilmez yemeğidir. seçim dönemlerinde adı çok anılan bu uğurda seçimi etkileme çabasına da girilen bir yiyecek olmuştur.

0

fakir fukaranın azığı olan bir sebzedir. ülkemizde hemen hemen her yerde yetişmekle beraber daha çok iç bölgelerde yetiştirilmektedir. çünkü diğer bölgelere daha değerli ürünler ekilmektedir diyecektim fakat demiyorum :d bu coğrafi mesele alt üst oldu. patates 8 lira oldu. yersen.

0

patlıcangiller familyasından olduğu söylenen, tohumla değilde vejetatif üreme yani eşeysiz olarak üretilebilen bitki türüdür.
insanlık için kızartması olmazsa olmaz, mutfakların her yemek için de vazgeçilmezidir.

0

birçok çeşit yemeği olan sebzedir patates yemeği olur patates kızartması olur kumpir olur patates püresi olur ayrıca her yemeğin içinde mutlaka kullanılır çok fazla besin değeri olmasa da kesinlikle çok lezzetli bir yiyecektir

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler