para mutluluğu satın alamaz

hepsi | bugün   7 entry   -

1

biz fakirlerin kendimizi avutmak, biraz teselli etmek için uydurduğumuz söz ebeği.

0

parası olmayanın herşey para değil, para mutluluk getirmez para bunu para şunu yapamaz deyip kendini teselli etmesi :)

0

fakir tesellisi olarak düşünsem de oldukça doğru bir replik.
parasıyla birinin hayallerini, geleceğini, umutlarını almış birinin mutlu olduğuna asla şahit olmadım, olmazsınız da. önce parayla mutlu ettiğini zanneder, sonra paranın da kendisini sevmeye, mutlu etmeye yetmediğini fark eder. parayla mutlu olabileceğini düşünenlerin de mutlu olduğu yok.
-sevmediğin biriyle parası için evlenmek. hadi evlendin para çok, herifi sevmiyorsun onunla yaptığın hiç bir şeyden keyif almıyorsun, her şey gözüne batıyor gel de o parayla mutlu ol.

bana göre değil.

0

maalesef türkiye'de yaşıyorsan para mutluluğu çok rahat satın alır. ülkemizde sırf parasızlıktan ötürü ayrilan o kadar çok çift var ki. ama tabii ki de her şeyin başı sağlık. önce sağlık sonra para diyorum

0

para, mutluluğu bal gibi de satın alır. paranın mutluluğu satın alamadığına inanan kesim fakir ve fukara kesimdir. bu kesim için parasız olmanın bir tesellisidir. mutludur ya ondan : d aksini iddia eden varsa bana versin 150 bin lira bak nasıl mutlu oluyorum. çünkü borcum var.

0

para ile saadet olmaz. çünkü mutluluk tek parayla olmaz. nice parası çok olup da mutsuz bir hayat süren çiftler aileler vardır. onun için allah her şeyin hayırlısını versin.

0

günümüzde her şey para odaklı ve paraya bağlı olduğu için mutluluğu bile satın alabileceğini düşüyorum. mantıken para varsa zorla da olsa mutlu olunur, mutluymuş gibi yapılabilir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.