oruç

hepsi | bugün   15 entry   -

4

islamın 5 şartından birisi oruç tutmaktır. oruç hem insan vücudunda sağlıklı bir yardımcı hemde insanın nefsiyle yaptığı bir mücadele yöntemidir. şuan bulunduğumuz üç ayların içinde arada da olsa oruç tutmak hem sevap hemde ramazan ayına hazırlıktır. allah tutulan oruçlarımızı kabul eder inşallah.

0

kısa veya uzun vadeli beslenme şekli.
dini kaygılarla uygulanabilir. hristiyan orucu gibi.
bir çeşit protesto şekli olarak da uygulanabilir. mahpusların siyasi vb amaçlarla yaptıkları ölüm orucu gibi.
sağlık amaçlı yapılabilir. kolestrol hastalarının hayvansal ürünleri yemedikleri diyet gibi. bu da bir çeşit oruçtur.
yaşam felsefesinden dolayı yapılabilir. veganlık gibi.

0

ramazan ayı boyunca yerine getirmemiz gereken ibadetlerden biridir. orucun asıl amacı aç kalmak değil, nefisine hakim olmak ve köreltmektir.

0

ramazan ayında insanların sabahtan akşama kadar aç susuz kalarak sabrını ve nefsini denediği aydır. ayrıca insanların çogunun az günah işlediği ve namaz kıldığı çok güzel bir olaydır.

1

islam dinindeki diğer bir çok ibadetden farklı olarak,bir şeyler yapmak yerine,yapmayarak yapılan ibadet.

0

allah tarafından insanlara emredilen ve ibadet amacı ile bir gün içerisinde belli bir vakte kadar insanların yemeden içmeden bunun gibi şeylerden vazgeçmesidir.

1

müslüman alemine 1 ay boyunca belirli zaman aralığında yeme-içme olayını durduran ibadetlerin en güzel şekli.
aç insanı da susuz kalanı da anlama empatisi sağlayan ve irademize sahip çıkmamızı da sağlayan ibadet.

1

insanların ibadet etmek amacı ile belli aylarda ve belli bir süreliğine cinsel bir ilişki yemek ve de içmek gibi şeylerden uzak durmasıdır.

0

islamı şartı olan ve farz olan bir şey. insanın her türlü günahtan uzak durması sağlanan mübarek bir zaman. hem insan daha sağlıklı oluyor.

0

islamın şartlarından olup müslümanlara farz kılınmış yılda bir ay süre ile belirli zaman diliminde yeme içmenin yasak olduğu ibadet.

0

kötülüklerden bir aylığına olsada uzak kalmak. nefsine sahip olmayı öğrenmek. fakirlerin halini anlamak için farz kılınan ibadet şekli.

0

bide yeni öğrendim 6 çeşit oruç şekli varmış.

0

insanların ramazan ayında ibadetlerini yerine getirmek için tt uğur ibadet çeşididir önümüzdeki aylarda başlayacak inşallah.

0

müslümanlara farz olan bir ibadettir. sağlığı müsait olan her müslümanın oruç tutması gerekir. bir müslüman, oruç tutarak allah'a kulluk vazifesini yerine getirir. farz olan ramazan ayı oruçlarıdır. hayırlı ramazanlar.

0

islamın şartlarından biridir oruç tutmak her müslüman olan kişi oruç tutmalıdır oruç sahur vaktinden başlayıp iftar vaktine kadar bir kimsenin yemeden içmeden kesilmesidir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.