orman

hepsi | bugün   11 entry   -

1

çeşitli ağaçlardan ve içlerinde yaşayan canlılardan, mantarlardan oluşan geniş alan.
el değmemiş olanlarınında mevcut olduğu gibi, bazı aktivitelerin yapıldığı geniş arazi. bol oksijenli yer yüzünün ciğerleri...

0

bir sürü ağacın ve canlı türlerinin bir araya gelmesi ile oluşan yeşil alanlardır.

0

çeşitli ekosistemlerin bulunduğu, canlı hayatını her yönden olumlu bir şekilde etkileyen ve dünyamız için büyük önemi olan ağaç topluluklarıdır.

0

türlü türlü ağaçlar bitkiler hayvanlar böcekler gibi canlıların orada yaşadığı alandır boy boy ağaçlardan oluştuğu için yeşil alanlardır

0

ağaçların bol olduğu şehir ve yerleşik mekandan uzak doğal yaşamın olduğu yerlere denir.

0

bir ortamın karışık olduğunu tabir etmek için ne kullanmış olduğumuz kelimedir orman ağaçlarının en çok olduğu yer sadece koca koca ağaçların bulunduğu ortama denir.

0

içinde birçok hayvan ve bitki barındıran geniş ağaçlıklardır. insanlar için nefes alma yerleridir. çoğunlukla piknik yapılır. geziler düzenlenir. ormanlar dünyamızın oksijen deposudur.

0

belirli yükseklik ve büyüklükteki çeşitli ağaçlar, çalılar, otsu bitkiler, mantarlar, mikroorganizmalar, böcekler ve hayvanlar bütününü içeren, fotosentez yolu ile havadan karbondioksiti alıp havaya oksijen veren oksijen kaynağı yaratan, yaşamsal döngünün vazgeçilmez unsurlarından en değerlisi.
"yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine"

0

çokca ağaçların ve yeşilin bulunduğu alandır. ormanlar değerini bildiğimiz sürece ona iyi davrandığımız sürece hayat kurtarır. orman demek sadece piknik ve oyun alanı demek değildir. ormanlar yok olursa bizde yok oluruz.

0

bir çok ağacın bir araya gelerek bir teoe veya ovanın ful afaç olması ile oluşan alana verilen isimdir.

0

ağaçlarla örtülü geniş alan ve bu alanı kaplayan ağaçlar tümü

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.