orhan gencebay

hepsi | bugün   9 entry   -

3

arabeskin kralı,besteci saz virtüözü ve sinema oyuncusu,hatasız kul olmaz, beni böyle sev seveceksen,batsın bu dünya,ümit şarkısı ve daha birçok şarkı kendine özel bir best of albümü de vardır kendisi samsun'ludur.

1

orhan gencebay ya da gerçek adıyla orhan kencebay türk besteci, ses sanatçısı, şair, enstrümanist, aranjör, müzik yapımcısı, müzik direktörü ve aktördür. müzik dünyasında ‘‘orhan baba’’ olarak tanınır.

1

dün yoğun bakıma kaldırılmış,umarım tez zamanda sağlık durumunda iyileşme gösterir sevdiğim bir sanatçıdır orhan baba

0

türk halk müziği sanatçısıdır. arabeske yakın bir tarzı vardır. birçok filmde de oynamıştır. orhan baba olarak bilinir. besteci bir kimliği de vardır.

1

ülkemizde müzik dünyasının en önemli isimleri arasında yer almaktadır. müzik dünyasında orhan baba olarak tanınmaktadır.

1

1944 samsun doğumlu olan besteci ve müzisyendir.20 yaşında trt de çalıştı bir çokta bestesi vardır.mesela hatasız kul olmaz.

0

rexona reklamından sonra bütün babalığı gözümde bitti.
yavvv arkadaş sen yılların orhan babası, arabeskçisi, fantazi müzikçisi iken sanane milletin pis ter kokusundan. hey allah'ım yaa aklıma geldikçe rexonayı da kullanmayı bıraktırdın bana.
seni deodorant reklamında oynatan bu dünya batsın orhan baba.

1

türk müziğinde en çok adını duyuran sanatçılar arasında yer almaktadır. orhan baba olarak sevenleri tarafından lakap takılmıştır.

0

türk müziğinin en önde giden üç önemli sanatçısından birisidir. müslüm gürses, orhan gencebay ve ferdi tayfur. üçü de çok kıymetli kişiler ve işlerini layıkıla yapan kişilerdir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.