ödemek

hepsi | bugün   9 entry   -

1

satın alınan birşeyin maddi anlamda, kart yada para olarak karşılığının verilmesine denir.

0

karşılığı olan bir ürünü aldıktan sonra, ürünün istenen karşılığının verilmesi işidir. günümüzde değerli şey yerine geçen para ile yapılır. eskiden mübadele şeklinde yapılmıştır. yani, ver 1 kilo buğday, al sana 5 patates :-)

0

bir mal yada hizmet karşılında verilen bedeldir para yada mal ile bazende hizmet ile olur.

0

ınsanların bir yerden almış oldukları bir ürünle ilgili olarak onlara karşı verdikleri paraya ödeme denir yani bir insan 1 kilo patates aldı ve patates parası olarak 5 tl verdiyse onun parasını ödemiş olur.

0

bir şey alıpdığımızda karşıdaki kişiye değerini vermek veya sattığımızda almak.

0

bir malzeme eşya vb gibi ürünleri alınıp belirtilen fiyatı satan kişiye veya sahibine verilmesi

1

aslında paranın icadıyla değil insanlığın birbirlerinden bir şey almasıyla birlikte önce takas sistemi sonra da para verme sistemine dönmüş değer karşılığını vermek durumu.

0

aldığımız 1 ürünün karşılığını verebilmek için ödediğim biz miktardır o ürünün karşılığı ne kadar ise o kadar para vermeye denir.

1

ödeme, bir taraftan diğerine mal veya hizmetler için değer ticareti veya yasal bir zorunluluktur. ödeme çeşitli şekillerde olabilir. barter, bir mal veya hizmetin bir başkasıyla takası, bir ödeme şeklidir. en yaygın ödeme şekli, para kullanımı, çek veya borç, kredi veya banka havalelerini içerir

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.