nikah

hepsi | bugün   12 entry   -

2

bir erkek ile bir kadının bir birleri ile yasal bir şekilde evlenmeleri durumudur.bu genelde nikah memuru önünde yapılır.

1

nişanlı çiftler evlenecekleri için nikah yapmaları gerekmektedir. nikah ise bir kadın ve erkeğin yasal bir biçimde beraber olduklarını kanıtlamak için yapılan törendir.

0

karşılıklı rıza ile topluma duyurulan bazı yerlerde hala resmi olmayan şekildede olsa genellikle devletin izni ve talebi ile 2 şahit ile yine devletin izin vermiş yetki vermiş olduğu görevlilerin izniyle kadın ve erkeğin törenidir. ama bazı ülkelerde eşcinsellik var o bambaşka bir konudur

1

insanların sevgilerinin sonucunda birleşmelerinin yasalarca garanti altına alındığı olay. sonrasında yasal olarak karı-koca kabul edilen çiftlerin yasalarca hak sahibi oldukları eylem.

0

evlilik gibi kutsal bir müessesinin kurulması için tarih boyunca farklı şekillerle ve farklı ritüellerle yapılan merasim. aslında mantık olarak hepsinin amacı aynıdır. kadın ve erkeğin birbirlerine bağlandığını insanlara duyurmak

0

bir erkek ile kadının resmi ya da dini yönden hayatlarını birleştirmesi, beraber yaşamasıdır. dini olanı şarttır. resmi olanı da şarttır. fakat sadece dini nikah ile yaşamak saflıktır. akıllı olmak lazım.

0

resmî ve dini yönden yapılan kişilerin evliliklerini beyan eden merasim veya törenlerdir.

0

iki bireyin hayatlarını birleştirdiği resmi ve dini olarak birleştiği bı tören.

0

allah c.c. emri ve peygamberimizin kavliyle yapılan anlaşma

0

nikah veya evlenme evlilik amacıyla bir araya gelmiş bir çiftin nikah memuru önünde kamuya açık olarak evlenmeyi kabul etmesi. ve bunun belgelenmesi. nikah medeni kanunla ilgili bir husustur. evlenenlere aile cüzdanı verilir. nüfus kaydında değişiklik yapılır. nüfus cüzdanındaki medeni durumu hanesine evli yazılır.

1

iki çeşidi bulunmaktadır. bunlardan biri imam nikahı diğeri ise resmi nikahtır. müslümanlıkta ikisinin de gerekliliğine inanılmaktadır. fakat gerçek olarak kabul edilen resmi nikahtır.

1

hukukumuza göre nikah memuru önünde br erkek ve bir kadının evlenme iradelerini iki şahitle birliikte ortaya koymaları le gerçekleşen akittir. iyi günde ve kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta birlikte olmak vaadi verilir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.