laf lafı açar

hepsi | bugün   8 entry   -

2

bir insan ile birisinin konuşmaları sırasında konuştukları konuların artık başka konulara kayması ve bu konularında sürekli olarak değişmesidir.

2

karşılıklı konuşmalarda konuşma bir süre uzadığı zaman,sözden başka söze geçilmeye başlanır.başlangıçta hiç düşünülmeyen konulara kadar söz uzar gider.

1

bir sohbet esnasında bazen konuşulan konunun dışına çıkıldığının farkına bile varılmaz ve başka başka meseleler konuşulabilir. laf lafı açmıştır ve gündemde olmayan konular konuşulmuştur.

1

arkadaşınla veya konuştuğun kişi ile bir konu hakkında konuşursun sonra bir konu başka bi konu ile ilgili konuşmaya başlarsın o da biter sonra onunla ilgili bişey olur sonra o konu hakkında da konuşmaya başlarsın .

1

böyle bir televizyon programı vardı sanki,lafın lafı açması karşılıklı sohbetin dallanıp budaklanması karşılıklı yeni konuların açılmasıyla bir çok farklı konunun konuşulması anlamına gelir.

0

iki veya daha fazla kişi konuşup, sohbet ederlerken konudan konuya geçilmesi ve sohbetin uzaması güzelleşmesi durumudur.

0

sohbet ederken sohbetin konusunun yeni konulara doğru akmasını ifade eder. bir konuda konuşurken bir bakılır ki kaç tane konu konuşulmuştur. yani laf lafı, konu konuyu açmıştır. hayırlı olsun.

0

birisiyle konuşurken sözü uzatırsanız asıl konunun dışına çıkar, bazen anlatmamanız gereken şeyleri bile anlatabilirsiniz" ya da "karşınızdakine söz uzadıkça bazı ikramlarda bulunmanız gerekir, kuru kuruya gitmez, sigara kutusunu açıp sigara ikram etmek gibi. işte bu yüzden lafı fazla uzatmayın, hanımefendi/efendi olun" anlamında bir atasözüdür.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler