kural

hepsi | bugün   10 entry   -

0

bir şeyin yapılmasındaki olması gereken uygulamalar.yada bir davranışın nasıl yapılacağına dair olan ilkeler.

0

hayatın tüm insanlık için cehenneme dönmesini engelleyen insanların birbirinin haklarına saygısını düzenleyen yapılması gereken davranışlar bütünü

0

uyulması gereken ilkeleri belirten, insan davranışına yön verme konusuna sahip ilkelere kural denmektedir. hayatta her zaman, her şeyin bir kuralı vardır.

0

belirli bir işlevin devamlı ve düzenli aynı zamanda disipli olması için yapılan ve koyulan cezai sistemi olan yasalardır

1

kural insan hayatının neredeyse tüm evrelerinde ve her durumunda uyması gereken şeylere verilen isimdir. bazen bu ilahi kurallar olur bazen de bu devlet kuralları ahlak kuralları toplum kuralları şeklinde olabilir.

1

kaide ile eş anlamlıdır. insanların genellikle yanlış yapmalarını önlemek amaçlı konulan yasaklardır. genelde daha çok ilgi çektiği için daha çok insanın cezbetmektedir.

0

kural aslında hayatın ta kendisi. her şeyde bir kural var. kuralsız bir hayat olamazki zaten.

1

bir bilime, bir sanata temel olan, ona yön veren ilke.
insan davranışlarına yön veren, uyulması gereken ilke, törelerce zorunlu kılınan yasa.bir işlemin doğru sonuç vermesi için uygulanması gereken belli yöntem, tutulacak belli yol.

0

bir sayı uyulması gereken öncelik ilke anlamına gelir genellikle türkiye'deki insanlar kuralları çiğnemek içindir diyecek hiçbir kurala uymak ve bu da can güvenliğini tehlikeye atar.

1

diğer anlamı kaide anlamına gelmektedir. insanların, toplum düzenini bozmadan yaşamaları için koyulmuş engellerdir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.