kumpir

hepsi | bugün   9 entry   -

2

közlenmiş patatesle yapılan lezzetli bir yemektir. ortadan ikiye ayrılan patatesin içine öncelikle tereyağı, tuz ve kaşar konarak iyice karıştırılır. ardından da zevke göre salata malzemeleri eklenir. hafif ve lezzetlidir.

3

patatesin fırında pişmesi ile yapılan içerisine kaşar koyulan ve istenilen çeşitli malzemelerin eklendiği yemek çeşididir.

1

ortaköy de adım başı kumpircilere rastlamak mümkün. patatesin içini oyarak çeşitli malzemelerle hazırlanan bir kere yediğim ve beğenmediğim aperatif

2

patates közlenir ve içine kaşar, tereyağı, tuz konup iyice harmanlanır. daha sonra da zevke göre turşu, mısır, salam, sosis, kısır gibi yiyecekler konur. isteğe göre ketçap ve mayonezle tatlandırılır.

1

fırınlanmış patatesin ezilmesiyle yapılan bir arnavut yemeğidir.

2

fırında özel olarak közlenen büyük patates içerisine kaşar, tereyağı, mısır, turşu ve bunu gibi isteğe göre değişik malzemeler koyularak hazırlanan bir yiyecek türüdür.

1

közde yada fırında pişmiş patates.

1

patatesin közlenerek ya da fırınlanarak pişirildikten sonra ezilmesi ve kaşarla harmanlanmasıyla yapılan bir çeşit yemek. isteğe göre içerisine çeşitli baharatlar, ketçap ya da mayonez eklenerek lezzetlendirilebilir.

1

patatesin gözlenmesi ile içinden turşu mısır salam zeytin ezmesi birçok ezme çeşidi bulunuyor onlar istediği herhangi bir şeyleri içine koyarak patates ile olan karışımlara denir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.