konya

hepsi | bugün   9 entry   -

1

konya türkiye'nin en kalabalık yedinci şehridir. 31 ilçesi vardır. iç anadolu bölgemizde yer almaktadır. çok köklü bir tarihe sahip en eski yerleşim yerlerinden biridir. birçok kültürel zenginliğe sahiptir.

0

konya denince akla mevlana ve onun öğütlü güzel sözleri gelir.barajları ,gölleri yer ölçümü açısından geniş bir yapıya sahip bir tahıl ambarı.etliekmeği mevlana şekeri ve üç ayların girdiği gün şivlilik ie kutlanan güzel bir şehir.

0

konya güzel bir ilimiz olup kalabalıklığı bakımımdan 7.şehrimizdir. türkiye'nin en eski yerleşim yerlerinden birine sahip olup iç anadolu bölgemizde yer almaktadır. gezmeye değer bir şehir olarak bilinir ama benim henüz gitme imkanım olmadi.

0

konya güzel bir şehrimizdir. ic anadolu bölgesinde bulunmaktadır. tarihi ve zenginli bakımından büyük bir sehirdir. gezilmeye değerdir.

1

konya şehri, iç anadolu'da bulunan bir şehrimizdir. yüzölçümü bakımından ülkemizin en büyük şehridir. büyükşehirlerden birisi olan konya ilimiz hz. mevlana'nın mezarının bulunduğu ilimizdir. konya şehrimiz denince yemek anlamında akla gelen ilk yiyeceği etli ekmeğidir.

0

konya mevlanayı vardır etli ekmeği meşhurdur elması kirazı meşhurdur turkiyenin en büyük sanayisi konyada'dır konyanın bölgesel parkları güzeldir insanları cana yakındır müsafir severler konya deyince konya çimento gelir bir çok bölgeye yerleşim bakımdan çimentoyu onlar döker fakirlere öksüzlere yardım eden dernekler vardır ayrıca perşembe cuma günleri erkeklerin sohbetleri olur pazar.t salı günü kadınların sohbetleri olur kurann dersi ilahiler söylenir ..konyada deniz olmasa güzel konyamamdan vaz geçemem

0

türkiye'nin yüzölçümü bakımından en büyük ili ve en kalabalık yedinci şehri. 31 ilçeden oluşur. konya il nüfusu: 2.403.053'dür

1

ülkemizde iç anadolu bölgesinde yer alan bir ilimizdir.plakası da 42 dir.31 tanede ilçesi bulunmaktadır.şu anda nüfusu da yaklaşık olarak 2.2 milyondur.

0

içanadolu bölgemizin en geniş yüzölçümüne sahip olan ilidir. mevlana hazreti burada yaşamış ve burada mezarı ve camisi bulunmaktadır. etli ekmeği ve şekeriyle ünlenmiştir. çok güzel bir şehir olup, sanayi alanında da büyük gelişmeler göstermiştir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.