kitap

hepsi | bugün   9 entry   -

0

insanların okuması için yazarlar tarafından üzerine yazı yazılan kağıtların bir araya getirilmesidir. her insan tarafından okunması gereken çok önemli bilgi kaynaklarıdır.

0

kitabı manevi olarak tarif etsek,kitab insanın ruhunu sakinleştiren bir dost hatta dosttan da ötedir.kitab insanı dünyadan bilgilendiren bir kaynaktır.

0

+"görsel yada dokunsal yollarla; aydınlanma, anlama, bilgiyi artırma, beynin eğitilmesi amacıyla yapılmış olan, resimli, resimsiz, kauçuk kapak, kağıt kaplama, jelatinli, jelatinsiz türleri olup, içerisinde önsöz, tanıtım, fihrist bulunan; bilgileri kaydeden, analiz eden, özetleyen, organize eden aletlerdir."
-bu da ne demek?
+kitap efendim. kitaplarımı unutmuşum alabilir miyim?

kitapları bundan daha mükemmel tanımyalabilecek bir açıklamaya daha önce rastladım, 3 idiots mükemmel ötesi bir replikle kitabı anlatabilecek kaliteli bir film kesinlikle.

1

okuma amaçlı olarak insanların yazdığı, araştırmalarına ve kendi düşüncelerine yer verdiği, yalın ya da kapalı anlatımı olan yazı yazılmış kağıtların bir olay örgüsü ile bir araya getirildiği durumdur.

0

hayatı anlamanın başka bir yolu. kuralların olmadığı, özgürlüğün nirvasi olan dünya. http://tinyurl.com/kitapkutum gibi sistemlerde aylık gönderilen gelişim araclar da diyebiliriz...

0

eskimiştirbasılı ya da el yazılı kâğıt yaprakların ciltli ya da ciltsiz olarak bir araya getirilmiş biçimi.
basımevinde basılıp kapak geçirilmiş kâğıt yapraklardan oluşan ve okumakta yararlanılan nesne.
bir araya getirilmiş, sırttan yapıştırılmış ya da dikilmiş, bir kap ya da cilt içine konulmuş ve en az dört formadan oluşmuş basılı nesne.
herhangi bir konuda yazılmış yapıt.
kutsal kitap.
kitapları yiyerek zarar veren bir böcek.
.çok kitap okuyan, değerli kitapları bilen, tanıyan kimse.

0

kitap içerisinde çeşitli bilgiler bulunduran, bazen eğitici bazen de eğlendirici özelliğe sahip kağıttan yapılmış bir üründür. kitaplar ansiklopedik bilgi içerebileceği gibi roman ya da şiir türündeki edebi eserleri de içerebilir.

0

ıçinden gerekli olan bilgilerin bulunduğu romanların veya hikaye gibi masalların olduğu genellikle üzerinde yazıların olduğu yaprakların bulunduğu ince bulunan eğitici şeylerdir.

0

içeriği konuya, yazara, hikayeye, gerçekliğe ve hayal ürününe göre değişebilen özel kapak ve görsel kapağıyla ilgi çekebilen eğitmek, öğretmek, bilinçlendirmek için yazılmış ürünler.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.