kıble

hepsi | bugün   9 entry   -

0

kelime anlamı olarak yön,yönelinen anlamına gelen kıble terim olarak müslümanların namazda yönelmeleri gereken istikameti,kabe'yi ifade eder.kabe'ye yönelmek ayrıca ezan,cenazenin defni gibi hususlarda da söz konusudur.

1

namazı eda ederken bütün müslümanların döndüğü yön. kabe, mekke...

1

müslümanların namaz kılarken yöneldiği kâbe'nin olduğu yöndür.

0

güneydoğudan esen rüzgara vda verilen addır. kabenin ülke izin güneydoğusunda olması bunun sebebidir.

0

güneyden esen yel anlamına gelir.ayrıca müslümanların nerede olursa olsunlar namaz kılmaya başlarken yönelmeleri gereken yer

0

yön,yönelinen şey anlamına gelen ve terim olarak ise müslümanların namazda yönelmeleri gereken istikameti kısacası kabe'yi ifade eder.

1

kıble, bazı dinlerde tapınma sırasında yönelinen doğrultuyu anlatır. bazı dini gruplar haricinde müslümanların ibadet sırasında yöneldikleri yer mekke'de bulunan mescid-i haram'daki kabe'dir.

0

bazı dini inançlardan bir insana namaz kılması için hangi yerde namaz kılacağını belirleyen yöndür. namaz kılacak olan kişinin yönü kıbleye dönerek namaz kılması gerekir . kâbe bizim kıblemizdir.

0

müslümanların namaz kılmak amacıyla kabe'ye yönelmesine kıbleye yönelmek denir. kıbleyi bulmak için camilerin kapıları baz alınır. ayrıca kıbleyi bulmak için birçok telefon uygulamasında günümüzde mevcut

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.