kentsel dönüşüm

hepsi | bugün   8 entry   -

1

şehrin belli bir bölümündeki eski yapıların deprem sel toprak kayması doğal afet riski taşıyan binaların yerine yeni bina ve projelerle tekrardan inşa edilmesidir,ülkemizde çoğu kentsel dönüşüm projesi mahkemelik olmaktadır.

0

tehlike arz eden, çarpık yapılaşma kaynağı olan, rant potansiyeli olan yapıların yıkılarak yerine çok katlı apartmanlar yapılması işidir. ülkemizde de yapılmaktadır. mağdur olan binlerce insan vardır.

0

şehrin bazı semtlerinde çok eski binaların yıkılıp yenilenmesi işlemine kentsel dönüşüm deniyor

0

yeni şehir ortamlarında eski bulunan yapıların tamir etmek onların yıkılmasıyla yerine yeni binalar yeni malzemeler ile yapmak demektir.

0

eski tarihsel tastan örülmüş evleri binaları kullanılmadıgı için yıkılıp yerıne beton ev yapıldığı için bunlara kentsel dönüşüm denir

1

insanların var olan evlerinin, yıkılarak, daha yüksek katlı ve daha dar evler yapılması için, yapılan çalışmalardır.

1

herhangi bir sitedeki insanların, kentsel dönüşümü, çoğunluk olarak istemeleri sonucunda, sitenin yıkılarak, yerine daha çok katlı binalar yerleştirilmesi durumudur.

0

hayat kalitesi çağdaş standartların altında kalmış, risk taşıyan yerleşim alanlarında herkes için daha iyi, daha güvenli bir hayat ve kalite standartlarda yaşama lüksü sunan sistemin adıdır.
kentsel dönüşüm geleceğe dair en iyi mimari sistemdir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler