kara borsa

hepsi | bugün   5 entry   -

1

bir yerde insanların ihtiyaçları olan şeyleri bir yerlerde normal koşullar ile bulunamadığı zamanlarda bunların gizli olarak yüksek fiyata satılmasıdır.

1

bir karaborsa, yeraltı ekonomisi veya gölge ekonomi, bir yasadışılık yönüne sahip olan ya da kurumsal kurallarla uyumlu olmayan davranış biçimleriyle nitelendirilen bir gizli pazar veya işlem serisidir.

1

ulaşılması zor olan bir ürünü elinde tutan kişiler tarafından fahiş fiyatla satılması durumudur. insanların zor durumda oluşlarının kötüye kullanılmasıdır aslında.

0

karaborsa genelde malların daha yüksek bir fiyata satılmaması için piyasadan çekilmesi fiyatlar satıcının istediği fiyata geldiğinde yüksek satılması işidir. yani önce kıtlaştırıyorlar o mala olan talebi arttırıyorlar. bunu fırsata dönüştürüp köşeyi dönüyorlar.

0

bir malın normal satıldığı yerde satılmaması, malın fiyatının da normal fiyatının çok üstüne çıkması ile ifade edilen bir durumdur. kara borsacılık suçtur. fiyatların ve mala ulaşımın kara borsaya dönüşmesini sağlayanlar ise iflah olmaz.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.