ince belli çay bardağı

hepsi | bugün   9 entry   -

3

çayın çay olduğunu anlamak için kullanılan, çay severlerin en çok tercih ettiği bardağın adıdır. en büyük özelliği orta kısmının ince olup ele lap diye oturmasıdır.

2

çay içen birinin gerçek bardağının şekli ve adıdır. çay içiyorum diyen biri ince belli bardağına tavşan kanı çayını koyacak. hayatta keyif çayı içen biri isen ve denememiş isen muhakkak ince belli bardaktan çayı içmelisin.

1

ınce belli çay bardağı çay severlerin içmeyi tercih ettiği bardak olduğu söylenir. sebebi ise çayın kısa sürede içilmesi ile soğumasının önlenmesidir. ben pek çay sever biri olmadığım için özellikle tercih etmem. hatta çayı bekletip soğuk içerim. o yüzden kupa bardak olmuş ya da kalın belli bardak olmuş benim için fark etmiyor.

0

ünce belli çay bardağı, çay konulan kabin şekli ve adi olarak nitelendirilir.

1

en çok tercih edilen, tavşan kanı çayla özdeşleşmiş bir cam bardak türüdür. bu bardakta içilen çay daha fazla keyif verir. bayanlar ise yavaş yavaş modaya uyup bu bardağı tercih etmemeye başlamıştır.

0

çay içmenin keyfini yaşatan bardak. çaykolik biri olarak olmazsa olmazım bardak modeli.

0

misafirlikte sabah kalvaltılarında akşam yemekten sonra içilen çaylarda kullanılan mutfak cam eşyasıdır.

0

normal bardağın orta kısmının daha dar plan bardak çeşididir

0

bayağı ince çay bardağı. en çokta misafirlikte karşılaşırız böyle şeylerle. çok sevimli olur. sarıyor aslında çay içmesi.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.