içgüveysi

hepsi | bugün   6 entry   -

0

iç güveysi demek bir insanın kaynanasının yada kayın pederinin evinde kalması sonucunda ona verilen addır.yani evlense de kendi evlerine çıkmayanlara denir.

1

iç güveyi,maddi açıdan daha güçlü olan tarafın kadın olması durumunda,erkek tarafından evliliğin kadının mevcut evinde sürdürülmesi halidir.bir çok toplumda görülebilen bir evlilik çeşididir.ancak adigeler arasında görülen iç güveyi evlilik,sosyolojik anlamdaki bu durumdan farklıdır.

0

genellikle yeni evlenen kişilerin kaynana ile aynı evde yaşamasıdır. bu devirde ev üstüne ev olmaz. bu devirde iç güveysi nadir olarak görülüyor.

0

karısının ailesinin yanında yaşayan damat

0

iç güveyi, maddi açıdan daha güçlü olan tarafın kadın olması durumunda, erkek tarafından evliliğin kadının mevcut evinde sürdürülmesi halidir. birçok toplumda görülebilen bir evlilik çeşitidir. ancak adigeler arasında görülen iç güveyi evlilik, sosyolojik anlamdaki bu durumdan farklıdır.

0

damadın, avradın ailesiyle yaşamasıdır. erkek kısmı tarafından hoş karşılanmayan bir durumdur. hatta bu durumda olanlar erkek kısmı tarafından alay konusu edilir. ben de böyle bir duruma onay vermem.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.