hesap makinesi

hepsi | bugün   12 entry   -

3

matematiksel işlemleri bulmak için kullanılan maddeye denir.

1

zorlandığımız mat işlemlerini yapmaya yarıyor. kolaylık sağlıyor. benim mesela çok işime yarayan bir şey mühendislik okuduğum için hesap makinesi artık benim damarım oldu.

1

ilk kullanıldığı zamanlar sadece dört işlem yapılabilen ama sonrasında geliştirilerek bütün sayısal işlemleri yapacak duruma getirilip özellikle mühendislerin yanından ayırmadığı bir araç haline dönüşmüştür.

2

çeşitli matematiksel işlemleri yapabilmek adına tasarlanmış masa üstü, cep modeli şeklinde tasarlanmış yazılımdır.

1

bir çok matematiksel işlemleri yapmaya yarayan bir elektronik beyindir.üzerlerin de tuşları bulunur birde ekranı vardır.tuşlarında rakamlar ve matematik sembolleri vardır.

1

hesap makinesi, ilk zamanlar dört işlemi yapabilen, daha sonraları geliştirilerek her türlü sayısal işlemi yapar duruma getirilen elektronik ve mekanik bir araçtır.

0

matematiğin dört işlemi için tasarlanmış zamanla ihtiyaçlar doğrultusunda çeşitli fonksiyonlar eklenerek günlük hayatın parçası haline gelmiştir.

0

birçok matematiksel işlemi hesaplayabilen makinelerdir. birçok farklı çeşidi vardır. basit matematik işlemleri ile piyasaya çıkan hesap makineleri günümüzde son derece karmaşık matematik hesapları yapabilmektedir.

1

ilk bulunduğu zamanlar dört işlemi yapabilen, daha sonra çok geliştirilerek her türlü sayısal işlemi yapar duruma getirilen elektronik veya mekanik bir araçtır.

0

kapakli ve kapaksiz modelleri bulunan ama genelde kopya yazmak icin kapaklisi tercih edilen, kapakli hesap makinesi alirken de hesap makinesinden ziyade kapaginin kursun kalemle rahat yazilir-silinir olmasina ozen gosterilen bunun disinda toplama cikartma bolme carpma gibi islemleri de yapsa ya da yapar gibi gozukse yeter cihaz.

0

hertürlü sayının çarpma, bölme, çıkarma, toplama yapıldığı ve belirli özellikleri olan cihazdır. pilli ve güneş ışığı ile çalışanlarıda vardır.

0

çarpma bölme toplama çıkarma gibi işlemleri kolaylıkla yapabileceğiniz özellikle büyük sayıları zihnen ve el yardımı ile yapamadığımız zamanda kolaylıkla sonuca ulaştıran makinedir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.