halı

hepsi | bugün   11 entry   -

1

yere serilen bir kumaştır. kalın olmaktadır. halılar insanlar yere bastıklarında üşütmemeleri için kullanılır. kış aylarında kullanılması daha uygun durumdadır.

0

bir evin olmazsa olmazıdır.

0

evde kullanılan yere serilen yer ile teması önleyen pamuklu çeşitli dâhi var her evde olan bir ev eşyası

0

el yapımı veya endüstriyel yapım olarak üretimi olan evlerde,şirketlerde yani mekanlarda dekoratif bir elemandır.

0

her evde mutlaka bulunan yere serilerek veya duvara asılarak kullanılan eşyadır.

0

genellikle her evde bulunan ve bazı yerlerde bulunan ipliklerden yapılan kalın kumaştır yere serilir ve ayaklarının üşümemesi için kullanılır

0

salon ve büyük yerlerde yerin soğukluğundan koruyan kalın halılardır

1

bir yerde bulunan eve yada başka yerlerin yerlerine serilmek amacı ile yapılan bazende süs olarak ta kullanılabilen kısa tüylü yaygı.

1

halı; atkılarının atılmasından sonra üzerine desene göre istenilen hav yüksekliğinde iplerin geçirilerek düğümlenmesi ile yapılan ev içinde ve genellikle yer örtüsü olarak kullanılan eşyadır. bazı evlerde de duvarda görülür. halının kökü anadolu selçuklu devletinden gelmiştir.

0

elde dokunmus yun ve ipek cesitleri degerli oldugu gibi son bikac on yildir kullanilan fabrikasyon duvardan duvara cesitleri de mevcuttur.. oldukça pahalı olabilen günlük hayatın vazgeçilmezleridir. ancak, sade ve modern görünümlü türk malı halı bulmak, şam'da kayısı aramaya benzeyen bir eylemdir. genellikle ülkemizde üretilen halılar, türk kadının halıya işlediği duygulardan oluşmaktadır ve bunlar genellikle karman çorman duygular olmaktadır.

0

genelde salonlar ve odalarda soğuğu önlemek ve evin daha güzel görünmesi için kullanılan yer örtüleridir. eskiden duvar halıları ayrı yere serilen halılar ayrıydı. şimdi duvar halısı dönemi bitmiş tek yer halısı kalmıştır. tabi bunların yünlü olup el ile işleneni daha pahalı ve değerlidir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler