esrar

hepsi | bugün   6 entry   -

1

hint keneviri de denilen içildiğinde insanı farklı psikolojilere sokan uyuşturucu madde,kimyasal uyuşturuculara göre daha uzun sürede bağımlılık yapabilir fakat fizyolojik ve sosyolojik birçok problem yaratan bir madde.

0

alkolden daha az zararlı olduğunu düşündüğüm madde. nedenlerine gelecek olursak günümüze kadar aşırı doz esrardan ölen biri raporlara kayıt edilmemiştir ama alkolü fazla kaçırırsanız alkol komasına girersin ve ölümle sonuçlanabilir. bir diğer neden bağımlılık konusu,esrar fiziksel olarak büyük bir bağımlılık yapmaz sadece psikolojik olarak yaptığı bağımlılık kişiyi bırakırken biraz zorlar ama bıraktıktan bir kaç gün sonra aklınıza bile gelmez ama alkol öyle değildir ağır fiziksel bağımlılık yapar bırakması esrara göre çok daha zordur. yine bir diğer medene bakacak olursak alkol alan kişilerin büyük çoğunluğu normalde olduğundan daha hırçın ve tahammülsüz olur. alkol alan kişiler alkolün verdiği cesaretle kavga çıkarabilir hatta cinayet işleyebilir ama esrar içen kişi yumuşar ve rahatlar,kendini daha mutlu hisseder,belki gülme krizlerine girer ama normalde olduğundan daha barışçıl ve huzurlu olur. bu iki maddenin uzun vadede sağlığa etkilerine bakarsak,örnek vermek gerekirse her gün alkol içen bir kişinin on sene sonra çok büyük ihtimalle karaciğeri iflas edecektir,her gün esrar kullanan bir kişinin ise on yıl sonra akciğerleri biraz daha kötü durumda olur ama o da her gün sigara içen bir kişinin akciğerlerinden daha iyi durumdadır. kısaca esrar bu ülkedeki ve dünyadaki en büyük tabulardan biridir ve kullanımı devlet kontrolünde yasallaşması gereken bir maddedir.

0

bir tür zehirli ottur ülkemizde yasak olmasına rağmen bazıları ekmektedir. uyuşturucudur .

0

ne olursa olsun bir türlü zehir değil mi yine? bunları kullanan zihniyeti tebrik ediyorum. dünyanın sonunu nasıl getirecekler bakalım.

0

ekilmesi yasak olan yeşil bir bitki türü. askerler bulunca hep yakarlar. mesela operasyonda esrar ele geçirdiler hemen yok ederler haram paranın sonu yoktur.

0

uyuşturucu madde üretiminde kullanılan bir bitkidir. bu bitkinin yaprakları ve tohumları toplanıp kurutulur. daha sonra ise sarılarak içilir. ekilmesi, satılması suçtur. kullanımı konusunda ise üzerinizde yakalanan miktar önemlidir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.