enflasyon

hepsi | bugün   10 entry   -

2

piyasada dolaşan para miktarının çokluğu yüzünden paranın alım gücünün düşmesi ve buna bağlı olarak mal ve hizmet fiyatlarının yükselmesi şeklinde ortaya çıkan ekonomik durum, pahalılık.

2

ekonomik terim. en basit anlamda piyasadaki para miktarının artması sonucu para biriminin değerinin düşmesi ve değeri sabit kalmış olan bir ürünün edilinebilmesi için o para biriminden daha fazla harcanması gerekliliği şeklinde tanımlanabilir.ülkemizde bunun canavarı var.yem atmak serbesttir

0

bir ülkede yaşanan pahalılıktır. bir ülkenin para biriminin diğer para birimlerine karşı değer kaybetmesi durumudur. bu durum ülkede ekonomik sıkıntılara neden olur.

1

enflasyon bazı ürünler üzerinde gelen zamların ortalamasının alınarak o ay için enflasyon oranının hesaplanmasıdır. neden de ülkemizde her şey zamlanmasına rağmen enflasyon hep düşük çıkmaktadır.

0

flasyon, fiyatlar genel düzeyinin sürekli ve hissedilir artışını ifade eden durumdur mesela türkiye bir ara enflasyona mücadele kampanyası başlatmıştı.

0

ne güzel enflasyonla internet paketini ikiye katlayabiliyorduk ya o da bitti.

0

bir ülkenin ekonomisinde meydana gelen dengesizlik, ülke para birimi değerinin düşmesi ve sonrasında oluşan alım gücünün azalması olayıdır.

0

bir ülkenin para biriminin değer kaybetmesidir. değer kaybeden para birimi ile ekonomik problemler ortaya çıkar. lakin bu durumun bazı sektörlere yaradığı söylenebilir. çünkü değer kaybeden oara birimi yabancı para birimine sahip kişilerin iştahını kabartır. 1 doları olan, 3 liraya sahip olurken artık 6 liraya sahip oluyor.

1

bulunduğunuz ülkedeki para biriminin, diğer para birimlerine göre değerinin düşmesi sonucunda ortaya çıkan ve ülkeyi yoksullaştıran durumdur.

0

o ülkeye ait olan para biriminin çok fazla değer kaybetmesi ve bir sepette aldığın ürünlerin birdahaki seferde daha az almasina denir para değer kaybeder.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.