empati

hepsi | bugün   21 entry   -

1

bir kişinin kendini karşısındakinin yerine koyarak o andaki duyguları hissetmesi ya da davranışlarındaki motivasyonu anlaması ve içselleştirmesi demektir.

0

bir kişinin, diğer bir kişiyi anlayabilmesi için kendisini onun yerine koymak, kişinin ne hissettiğini, düşündüğünü anlayabilmektir. yetenek gerektirir.

0

karşısında ki insana nasıl zarar verdiğini yada nasıl üzdüğünü fark etmeyen kişilere, kendini benim yerime koy biraz empati yap bana ne hissettirdiğini o zaman anlarsın demek.

0

bir kişinin kendini karşısındaki kişinin yerine koyabilmesi. empati çok önemli bir şey. karşındaki kişiyi rahatlatabilirsin.

0

kendini karşıdaki kişinin yerine koymaktır. mesela bir kişi küçük düşürürken kendini o kişinin yerine kat sen ne yapardın.

0

karşıdaki kişinin yerine koymak ona öyle konuşmak,onun yerine düşünmek anlamına gelmektedir.

0

karsindaki kisiyi anlqyip ona deger verip onu anlamak

0

karsindaki kisiyi anlqyip ona deger verip onu anlamak

0

kişinin, bir diğer kişiyi tam olarak anlayabilmesi için kendisini onun yerine koyma işidir. onun yerine geçip, onun hissettiklerini daha iyi anlamayı amaçlar.

0

canlıların beynini koruyan deri altındaki sert kemiktir. insan kafatası görmedim ama hayvan kafatası gördüm.

0

kendimizi karşımızdakinin yerine koyarak onun o durumda ne hissettiğimiz anlamamizdir

0

kendini karşındaki kişinin yerine koymaya empati denir.yani onun gibi hissetmek veya düşünmeye denir.

0

kendini bir başkasının yerine katmaktır.

0

karşısındaki insanın yerine kendini koyarak onun hissettiklerini anlama yeteneğine empati denilir.

1

insanın kendisini, karşısındaki insanın yerine koymaya çalışarak düşünme durumudur. olaylara başkasının gözünden bakma da denilebilir.

1

bir insanın bir olay karşısında başkasının yerine kendisini koyması işine denilir.mesela bir yanlış iş yapan birisinin yerine kendisini koyması.

0

empati,bir başkasının duygularını içinde bulunduğu durum ve davranışındaki motivasyonu anlamak ve kendini onun yerine koyma eylemine empati denir

2

başkasının duygularını anlama ve hissetme, başkasıyla özdeşlik kurma, duygudaşlık anlamlarına gelen kelime dilimize ingilizceden geçmiştir fakat aslen eski yunanca kökenlidir.

1

birisinin yaptığı bir şeyle yada başına gelen bir olay ile ilgili olarak onu kötülemeden önce onun yerine kendisini koyması ve öyle değerlendirmesi.

0

empati bir konuyu veya olayı her açıdan değerlendirip taraf tutmadan herkesin açısından bakarak haklı ise onu haklı çıkarmak anlamina gelir.

0

karşıdakinin duygularını düşüncelerini anlayabilmek, kendini onun yerine koyabilme yeteneğidir. yetenek diyorum çünkü herkes kolay kolay yapamaz, insanlık gerektirir empati yapabilmek.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.