emanete ihanet etmek

hepsi | bugün   10 entry   -

0

bir kişi tarafından başkasına verilen eşya cisim nesne gibi şeyleri emanet ettiğin zaman emanetini vereceğin kişi ona iyi bakmassa bu emanetine ihanet etmek olur

0

emanet verilen şeyin, emanet edilen tarafından kullanılmasıdır. emanete hıyanet çok kötü bir davranıştır. bu davranışı gösteren iflah olmaz.

0

emanete sahip çıkamamak hainlik etmek anlamı vardır. insanlara olan güveni azaltır.

0

kendisine koruması, kollaması, bakması için teslim edilen bir şeyi kullanmak yada kaybetmek akla bir sürü şey getiren, allah yaşatmasın dedirten durum.

0

sahip çıkması gereken malzeme mal mülk gibi eşyalara sahip çıkması için karşı cinsin vermiş oldugu anahtardır.

0

kesinlikle yapılmaması gereken bir şey. müşrükliğin alametlerinden birisi. peygamber efendimiz kimseye yapmamıştır. bizimde yapmamanız lazım.

0

daha ileride geri alınmak için veya diğer nesillere aktarılması amacıyla korumak, kollamak amacıyla maddi veya manevi değeri olan bir eşyanın amacına uygun olarak saklanamaması, korunamaması sahibine teslim edilememesidir.

0

kendisine emanet edilen bir şeye sahip çıkamamak anlamında kullanılır. mesela arkadaşımız bize bir şey veriyor bir zaman sonra istemek için biz onu atıyoruz bu ihanetlik oluyor.

0

verilen eşyaya sahip çıkması koruması gerekirken , sahip çıkmayıp korumaması hatta ve hatta başkasına vermesine emanete ihanet etmek olmaksızın örnekler verilebilir.

1

size bırakılmış ve kişi gelene kadar sahip çıkılmanız iştenmiş bir eşyaya ya da kişiye sahip çıkamamaktır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler